Jó és rossz választások cukorbetegen (X)

Vágólapra másolva!
Hogyan éljen a cukorbeteg, ha minimálisra szeretné csökkenteni a betegségével járó kellemetlenségeket, és egyben a szövődmények kialakulásának veszélyét is? 
Vágólapra másolva!

Étkezés


Közismert, hogy a diabéteszes beteg állapotának javításában fontos szerepe van az étrendnek. Kiegyensúlyozott táplálkozással, változatos és alapvetően egészséges ételekkel viszont nemigen lehet tévedni.


- A koleszterinszint optimalizálása érdekében ajánlatos mérsékelni a telített zsírsavakban bővelkedő falatok fogyasztását. A kövér húsok, a túl sok tojás, a vaj és egyéb zsíros tejtermékek helyett barátkozzunk meg a soványabb alternatívákkal: a kefir, a joghurt, az olívaolaj, a natúr diófélék és a könnyű szárnyasok élvezeti értéke sem elhanyagolható ugyanis. Ha hisszük, ha nem.

- Naponta többször együnk gyümölcsöt és zöldséget. Az édes gyümölcsökkel (banán, szőlő, sárgadinnye) viszont legyünk óvatosak!
- Süssünk-főzzünk zsírszegényen! Használjunk koleszterinmentes növényi olajokat. Fantáziadús, sószegény fűszerezéssel mennyei lehet a grillezett vagy fóliában, zsiradék nélkül készült hús is. Legyünk kreatívok: ezt a család is értékelni fogja!
- A rostban gazdag élelmiszerek (pl. a hüvelyesek) szintén jótékony hatásúak az anyagcsere tekintetében.


Testmozgás


Talán meglepő, de mindenképpen örvendetes tény, hogy a cukorbetegség okozta kedvezőtlen élettani folyamatok bizonyos szintig visszafordíthatóak rendszeres sportolással. Áldásos hatása megmutatkozik többek között a vércukor- és koleszterinszint csökkenésében.


Ha mozgásról van szó, a legfontosabb szempont, melyet a figyelmébe ajánlunk, a mértékletesség. Kezdje apró lépésekkel, de legyen rendszeres és következetes, így a jobb közérzet vagy optimális súly formájában jelentkező siker biztosan nem marad majd el. Eleinte kiváló megoldás lehet, ha lift helyett a lépcsőre voksol, vagy egy megállóval előbb leszáll a buszról és hazáig sétál. Egy jóízű séta remek családi program is lehet. Ha pedig az otthonában érzi magát a legjobban, akkor is, ha testedzésről van szó, bátran használja a megfelelő eszközöket: akár egy szobabiciklit, akár pár súlyzót.


Forrás: [origo]
Forrás: [origo]


Vércukormérés


A diabéteszes páciensek mumusai az alattomosan lesben álló, betegségük okozta szövődmények. Többek között ilyen a látásromlás vagy az érelmeszesedés. Nem szentírás viszont, hogy ezek a kórságok megkeserítsék az életünket - ráadásul minimális energiába és önkontrollba kerül csak a kritikus helyzetek felismerése. A varázsszó: vércukormérés.


A rendszeres ellenőrzés mellett hasznos lehet naplót vezetni a mért értékekről és apró életmódbeli változtatásokkal újra egyensúlyba hozni magunkat. Ha például délben magas volt a cukrunk, az esti sütizést hagyjuk ki, később lesz még rá alkalom. Válasszunk helyette inkább egy nem túl édes gyümölcsöt desszertnek.


Ne felejtsük el azt sem, hogy az önkontrollnak komoly személyiségépítő hatása van. Hiszen bizonyára Ön is felnéz azokra az emberekre, akik képesek kézben tartani az életüket. Minden oka megvan tehát rá, hogy az életmódváltás után büszke legyen magára!



Előzze meg a cukorbetegség okozta szövődményeket!


A Roche célja, hogy innovatív és emberközeli gyógyászati megoldásokkal segítse a cukorbetegek mindennapjait.

Ezért egy olyan egyszerű módszert fejlesztettünk ki, amelynek segítségével Ön és kezelőorvosa is sokkal pontosabb és több információhoz juthat vércukorszintjéről.


Új módszerünk, a 360o View Átfogó Vércukorszint-értékelő Rendszer segítségével 3 nap során kapott 21 mérési adatból az orvosa tiszta képet nyer az anyagcsere egyensúlyáról, és könnyen felállítható lesz az Ön vércukorprofilja. Így orvosa minden eddiginél hatékonyabb kezelési javaslatokat nyújthat. Ön pedig sokkal többet tudhat meg állapotáról, mint azt valaha is gondolta volna.


A vércukormérésben az Accu-Chek® Active vércukormérő készülék segítségére lehet, amely maradéktalanul kielégíti a korszerű vércukormérőkkel szemben elvárható követelményeket.


Esztétikus forma, gombnyomás nélküli mérés, 5 másodperces mérési idő, 7-14-30 napos átlagszámítás lehetősége, étkezés előtti és utáni vércukorértékek megkülönböztetése, fejlett adatelemzés és laboratóriumi pontosság gondoskodik róla, hogy az Accu-Chek® Active hasznos társa lehessen a rendszeres vércukormérésekben.


Az Accu-Chek® Active vércukormérő készüléket keresse a gyógyszertárakban, a kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!


A vércukorméréssel kapcsolatos információkért keresse fel a vercukormeres.hu oldalt! (X)

Forrás: Roche


Az Accu-Chek Active és Softclix készülékek gyógyászati segédeszközök.



A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!