Jobb az egészségnek a nagy fenék, mint a deréktáji zsírpárnák

Vágólapra másolva!
Jót tesz az egészségnek a többletsúly a csípőn és a fenéken, mivel megvéd szív- és metabolikus problémáktól - állítják brit szakemberek, akik szerint a nagyobb fenék áldásosabb, mint a deréktájon felhalmozódó zsír.
Vágólapra másolva!

A csípőtájéki zsír káros zsírsavakat nyel el, és olyan gyulladásgátló anyagokat tartalmaz, amelyek megállítják az artériák elzáródását.

Az elhízás problémáival foglalkozó International Journal of Obesity (Nemzetközi Elhízási Szemle) című szaklapban megjelent cikkükben a kutatók rámutatnak, hogy a jövőben az orvosok előírhatják azokat a módokat, amelyekkel a testzsírt "átrendezik a fenék felé", hogy megvédjék a pácienst az érrendszeri és az olyan metabolikus betegségektől, mint a cukorbaj.

A túl kevés zsír a fenék környékén komoly metabolikus problémákhoz vezethet, mint például a Cushing szindróma (a mellékvesekéreg fokozott hormontermelése) - magyarázzák.

A csípőtájéki zsír védi az artériákat

A csípő- és fenéktáji zsírt nehezebb elmozdítani, mint a derék körül felhalmozottat. A gyorsabban elégő deréktáji zsír veszélyeket rejt, mert ha a zsír gyorsan bomlik le, sok citokin keletkezik, gyulladást indítva el a szervezetben - hangsúlyozzák a szakemberek. Ezek a citokinek fontos szerepet játszanak az érrendszeri betegségek, az inzulinrezisztencia és a cukorbetegség kialakulásában.

A lassabban elégő csípőtájéki zsír viszont még több adiponectin hormont is termel, amely védi az artériákat, és elősegíti a jobb vércukorszintet és a zsírégetést.

"A csípő- és a fenéktáji zsír jó az egészségre, a derék körüli azonban rossz" - idézte a BBC hírszolgálata Konstantinos Manolopoulost, az Oxfordi Egyetem vezető kutatóját, aki hozzátette: ideális esetben a csípőtájéki több zsír jobb mindaddig, amíg a derék karcsú marad.