Vágólapra másolva!
Bőrgyógyászok és hajápolási szakértők most következő tanácsai segítségével elűzhető a bosszantó hámlás és viszketés. 
Vágólapra másolva!

Száraz fejbőr esetén: A korpaellenes samponra való áttérés előtt érdemes ritkítani a hajmosások számát heti maximum 2-3 alkalomra. Száraz hajra való sampont és hidratáló kondicionálót kell használni. A sima szappan nem megfelelő a sampon helyett.


Zsíros fejbőr esetén: A nagyon zsíros hajra való sampont kell választani. Kerülendők a zsíros, fényes formázó készítmények, melyek még több zsírt zárnak a fejbőrbe és irritálják is azt.


Káros a túlzott formázás: A hajszárító és a hajsütővas is fokozhatja a korpásodást. A festék tönkreteszi a normál baktériumflórát, így növekszik a gyulladások kockázata.


Alapos fésülés: Lágy, természetes anyagból készült hajkefével a fejbőrtől a haj vége felé kell haladni, így a fejbőr zsírtartalma szépen eloszlik a hajszálak teljes hosszán.


Helyes táplálkozás: A fejbőrön tanyázó mikroszkopikus élesztőgombák a véráramban levő cukrokon és zsírokon élnek, ha elszaporodnak, akkor pedig bőrpanaszokat okoznak. Fontos a sok zöldség és gyümölcs fogyasztása, a halolajat tartalmazó étrend-kiegészítők és a megfelelőmennyiségű vízpótlás.


Kísérletek házi gyógymódokkal: Néhány embernek beválik, ha fejbőrébe ecetet, aloe verát, citromlevet vagy hidratáló szert masszíroz a hajmosás előtt, esetleg az öblítéshez váltogatja a hideg és meleg vizet.


Nyugalom: Kutatások során kapcsolatot találtak a korpa és a stressz, valamint a kialvatlanság közt.


Irány a bőrgyógyász: Ha a korpa egy hónap elteltével is makacsul tartja magát, az komoly betegségre is utalhat, mint például az ekcéma és a pikkelysömör.