Németország
21:002024. június 14.
Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc

Kizárólag Orbán Viktor képviselte saját országa érdekeit Brüsszelben

ORBÁN Viktor
Brüsszel, 2022. május 30. A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök érkezik az Európai Tanács kétnapos rendkívüli ülésére Brüsszelben 2022. május 30-án. Az állam- és kormányfők többek között az elhúzódó ukrajnai háborúról, az azzal járó súlyos gazdasági válságról, illetve az energiaellátás biztonságáról tárgyalnak. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Vágólapra másolva!
Magyarország kormánya a magyarok érdekét képviseli és védi Brüsszelben, más kormányoknak fontosabb az embargó mindenáron való elfogadása – mondta Kiszelly Zoltán, a Századvég Alapítvány Politikai Elemzések Központjának igazgatója az Origónak adott interjúban. Kiszelly szerint a háborús helyzet közepette Brüsszel véglegesen le akar válni az olcsó orosz energiáról, és amerikai, valamint más energiára akarják Európát átállítani, hogy a jóval drágább energiából kevesebbet fogyasszunk, és mindezért az oroszokat teszik meg bűnbaknak. Az igazgató úgy véli, hogy feltehetően ugyanezt a csatát meg kell majd vívnia a miniszterelnöknek a gázellátásunk védelmében is. Hozzátette: a szankciókat feltétel nélkül támogató globalista elitek keresnek annyit, hogy nekik mindegy, mi mennyibe kerül, mert ki tudják fizetni. Az átlagembernek azonban ez egyáltalán nem mindegy. Hozzáfűzte: ha most sikerül az Uniónak az orosz energiáról leválni, úgy következő nagy lépésként a kínai gazdaságról is le akarnak majd válni. Ezért tekinhthető az orosz energialeválás a kínai gazdaságról való leválás főpróbájának.
Vágólapra másolva!

A magyar miniszterelnök sikeresen érvényesítette Magyarország érdekeit Brüsszelben, az uniós csúcson ugyanis nem fogadták el az Európai Bizottság eredeti olajembargós javaslatát, a csővezetéken érkező kőolaj mentesül a szankciók alól. Több mint kétharmadával csökkentik az orosz kőolaj behozatalt, de Magyarország mentesítést kapott, és ahogy Orbán Viktor miniszterelnök fogalmazott: megvédtük a rezsicsökkentést. Miért tekinthető ez a győzelem ekkorának?

A magyarok többsége a koronavírus-járvány előtti életszínvonalhoz szeretne visszatérni, ehhez pedig megfizethető, olcsó, vezetékes energiára van szükség, ami az orosz olajat és földgázt jelenti. Csak akkor lesz gazdasági növekedés, ha lesz energia.

Ha megfizethető marad az energia, akkor pedig fenntartható a benzinárstop, és ez azt is jelenti, hogy ez lassítja az inflációt – energiainfláció van most Európában –, illetve a lakossági terhek nem növekednek olyan gyorsan.

Ekkor a gazdaság sem esik vissza olyan mértékben, és ez azért fontos, mert

egyrészt 3,5 százalék feletti éves gazdasági növekedésnél lehet ismét nyugdíjprémiumot fizetni az időseknek, másrészt, ha növekszik a gazdaság, akkor az államadósságot is csökkenteni tudjuk.

Ennek feltétele az olcsó energia, és Orbán Viktor azért harcolt most Brüsszelben, hogy mindezt biztosítani lehessen a magyar emberek számára. Nyugat-Európában most kezdődnek a meglepetések, mert már most két euró fölé emelkedik a literenkénti olajár; náluk a magasabb energiaár magasabb inflációt jelent, és a gazdasági növekedés visszaesését.

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök érkezik az Európai Tanács kétnapos rendkívüli ülésére Brüsszelben 2022. május 30-án. Forrás: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Rengeteg támadás érte a magyar álláspontot a csúcstalálkozó előtt is, sok külföldi lap szemlézte, hogy több európai vezető is próbálta meggyőzni Orbán Viktort. Ön szerint miben rejlik a magyar miniszterelnök sikerének titka, aki több csatát megvívott már Brüsszelben?

Orbán Viktor a migrációs vitához hasonló győzelmet ért el Brüsszelben.

Abban a vitában sikerült a kötelező kvótát meghiúsítani, és akkoriban még több állam kormánya állt mellénk.

Ez a három déli ország továbbra is szeretne orosz olajat szállítani a tankerhajóikon, illetve a csehek és a szlovákok is örülnek, hogy kaptak egy hosszabb, akár 20 hónapos átmeneti időt, így nekik sem volt ellenükre a magyar kiállás.

A globalisták szokás szerint azonban megint Orbán Viktorra és a magyarokra mutogattak. Azért nagy siker egyébként az elért eredmény, mert Orbán Viktor a magyar érdeket képviseli, számol, nemcsak rövidtávon, hanem hosszútávon is.

Orbán Viktor miniszterelnök megvédte a magyar érdekeket. Forrás: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

A legtöbb nyugati kormányfőt hajszolja a globalista média, hogy az oroszoknak „minél rosszabb" legyen. Bármekkora árat is kell az európaiaknak ezért fizetni.

A magyar emberek a Századvég kutatási számai szerint nem akarják vállalni, maximum az emberek 20 százaléka az, aki hajlandó lenne többet fizetni, de ők valószínűleg megengedhetik maguknak, hogy többet fizessenek, a többség viszont nem.

Magyarországon az emberek többségének védelmében politizál a kormány, más országokban ez nem annyira fontos.

Kiszelly Zoltán, a Századvég Alapítvány Politikai Elemzések Központjának igazgatója szerint Orbán Viktor mindig a magyar emberek érdekét nézi. Fotó: Csudai Sándor - Origo

Alexander De Croo belga kormányfő az éjszakába nyúló tanácskozásról távozva megerősítette, hogy Magyarország és Szlovákia számára a vészhelyzeti intézkedés bevezetésének lehetősége is fennáll: ha ugyanis külső okok miatt csökkenne az olajellátásuk, akkor más forrásokon keresztül is biztosíthatják azt. Ennek mi a jelentősége?

Az amerikai demokraták azt kérték az uniós vezetőktől, hogy csak november 8-ától lépjen életbe az olajembargó, amikor is már lezajlott az amerikai időközi választás.

Brüsszel tehát direkt úgy léptette életbe az olajembargót, hogy csak novembertől legyen hatályos. Hivatalosan átállási időnek nevezték el, de a cél, hogy ne rontsák a demokraták esélyeit az Egyesült Államokban. Már így is 1,60 és 1,70 dollárt fizetnek az amerikaiak a benzin áráért literenként, és ha ez két dollár fölé emelkedne, akkor még kevesebb esélye lenne a demokratáknak a választáson. Itt tehát Brüsszel tekintettel volt a demokraták kérésére, ezért csak novembertől vezetik be az olajembargót.

Az Egyesült Államokban már így is 1,60 és 1,70 dollárt fizetnek az amerikaiak a benzin áráért literenként, és ha ez két dollár fölé emelkedne, akkor még kevesebb esélye lenne a demokratáknak a választáson. Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

Van egy másik szempont is:

Ukrajnán keresztül érkezik hozzánk az orosz olaj, és ha az Unió az ukránoknak pénzt ad – most legutóbb 9 milliárd eurót szavaztak meg –, akkor az ukránok nem lesznek ráutalva a tranzitbevételekre.

Ami most gáz és olaj Ukrajnán keresztül megy, abból nekik évente nagyjából 2 milliárd dollár tranzitbevételük van, és ha az Uniótól pénzt kapnak, akkor már nem lesznek erre a bevételre rászorulva, és így akár ők is felrobbanthatják, vagy elzárhatják az olajvezetéket. Emlékezzünk csak az ukrán energiaügyi miniszter tanácsadójának kijelentésére, aki azt mondta, hogy akár még történhet is valami a Barátság kőolajvezetékkel.

AZ INTERJÚ A KÖVETKEZŐ OLDALON FOLYTATÓDIK!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!

Mindent egy helyen az Eb-ről