Németország
21:002024. június 14.
Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc

Fordulat a vakcinabotrányban, újra bebizonyosodott, Brüsszel nem mond igazat - videó

oltási körkép galéria
Székesfehérvár, 2021. március 21. Egy férfit beoltanak az orosz Szputnyik V koronavírus elleni vakcina első adagjával a székesfehérvári Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban 2021. március 21-én. MTI/Vasvári Tamás
Vágólapra másolva!
A magyar illetékesek hivatalosan is megcáfolták a brüsszeli állítást, nem igaz, hogy Magyarország szerződött a nyugati vakcinagyártókkal. A Feketén-fehéren blog ismét jelentkezett, írja a Bors.
Vágólapra másolva!

Fordulat a vakcinabotrányban! Feketén-fehéren bebizonyosodott, hogy Brüsszel nem mond igazat. Magyar illetékesek hivatalosan is megerősítették, hogy nincsenek más vakcinaszerződések, csak és kizárólag, amit a brüsszeli bürokrácia kötött.

A lényeg tehát:

Magyarország, ha akart volna sem köthetett volna külön szerződéseket a nyugati vakcinagyártókkal. Erre nem volt semmiféle lehetősége. A brüsszeli bürokraták amikor mást állítanak, egyszerűen csak megpróbálják lerázni magukról a felelősséget a zavaros vakcinaszállítások miatt.

Miután a Feketén-fehéren blog nyilvánosságra hozta a gyártókkal kötött uniós vakcinaszerződéseket, a brüsszeli bürokrácia újra csak próbálkozott. Az Európai Bizottság magyarországi képviselete megint csak azt állította, hogy a szerződéseket nem Brüsszel, hanem az egyes a tagállamok írták alá. Vagyis nem ők a felelősek a zűrzavarért. Elkezdtek jogászkodni, hogy amit a Feketén-fehéren blog bemutatott, azok csak előzetes keretszerződések, ezután jöttek a tagállamok külön szerződései.

Csakhogy ilyen szerződések nem léteznek!

A Feketén-fehéren blog kérdése nyomán hivatalosan is megerősítették, hogy Magyarország nem szerződött egyetlen nyugati vakcinagyártócéggel sem.

Az Operatív Törzs tájékoztatóján Müller Cecília egyértelműen kijelentette, hogy Magyarország kizárólag az unión kívüli országokkal, vagyis az Oroszországban és Kínában gyártott vakcinákra kötött szerződéseket olyan gyógyszer-nagykereskedő cég közreműködésével, amelynek engedélye van vakcinákat behozni.

Egy férfit beoltanak az orosz Szputnyik V koronavírus elleni vakcina első adagjával a székesfehérvári Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban 2021. március 21-én Forrás: MTI/Vasvári Tamás

Tehát csak az orosz és a kínai vakcinaszerződést köthette meg Magyarország! Nem is tudnánk külön szerződéseket kötni, hiszen az Európai Unióban egy egységes mechanizmus, egy közös beszerzés révén zajlik a vakcina beszerzése. A magyar állam, Magyarország külön szerződéseket az európai uniós gyártókkal nem köt, nem köthet. Legfeljebb lehívhat, kérhet vakcinaszállítmányokat az uniós keretből, amelyek aztán vagy megérkeznek, vagy nem.

Magától értetődően, a józan ész alapján kerestünk és keresünk új lehetőségeket a keleti vakcinagyártóknál, bolondok lennénk kiszolgáltatni magunkat a bizonytalan uniós szállításoknak.

Hogy mennyire így van, érdemes alaposan végigböngészni a következő táblázatot, hova jutott volna Magyarország, ha csak a Brüsszel által beígért vakcinákra támaszkodunk.

Forrás: Bors

Áprilisig több vakcina érkezik a tervek szerint keletről, mint nyugatról. Kevesebb mint 10 hét múlva pedig a Magyarországon elérhető vakcinák közel 60 százaléka az Európai Unión kívülről érkezik majd. Ezek nélkül reménytelen lenne a helyzet.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!

Mindent egy helyen az Eb-ről