Az Európai Uniónak fel kellett volna készítenie határait a migránsáradatra

MICOTÁKISZ, Kiriákosz
Isztambul, 2020. február 28. A görög határhoz induló buszok egyikére próbálnak feljutni bevándorlók Isztambulban 2020. február 28-án. A nap folyamán menedékkérők csoportjai kezdtek el gyülekezni a görög-török szárazföldi határon, miután Törökország úgy döntött, tovább már nem tartóztatja fel sem tengeren, sem szárazföldön az Európába igyekvő migránsokat. Kiriákosz Micotákisz görög miniszterelnök bejelentette, hogy országa megerősíti határvédelmét az illegális határátlépését megelőzendő. MTI/AP/Ömer Kuscu
Vágólapra másolva!
Törökország úgy döntött, tovább már nem tartóztatja fel sem tengeren, sem szárazföldön az Európába igyekvő szíriaiakat. Pócza István, az Alapjogokért Központ vezető elemzője az M1-nek adott interjújában azt mondta, az EU-nak már két éve fel kellett volna készülnie a növekvő migrációs nyomásra, mégsem léptek a határvédelem érdekében.
Vágólapra másolva!

Pócza István felhívta a figyelmet, Orbán Viktor miniszterelnök már két éve beszélt arról, hogy a török elnökkel 2017-ben kötött megállapodás nem oldja meg a helyzetet, csak átmeneti megoldás lehet.

Az elemzőt kérdezték arról a levélről is, amelyet az Európai Parlament öt frakciójának vezetője, köztük az Európai Néppárté - írt Charles Michelnek, az Európai Tanács elnökének, sürgetve a 7-es cikk szerinti eljárás gyorsítását, továbbá arról, hogy Cseh Katalin momentumos európai parlamenti képviselő egy publikációban támadta Orbán Viktor néppártnak küldött memorandumát.

A görög határhoz induló buszok egyikére próbálnak feljutni bevándorlók Isztambulban Forrás: MTI/AP/Ömer Kuscu

Az elemző azt mondta: egész

Európának az az érdeke, hogy minél hamarabb lezárják a 7-es cikk szerinti eljárást

mind Magyarország, mind Lengyelország esetében.

Cseh Katalin esetében politikai haszonszerzésről van szó szerinte. Megpróbálja eladni úgy a pártját, mintha az fontos magyarországi tényező lenne - jegyezte meg Pócza István.