Vesztegetéssel is vádolják a Dózsa György úti gázolót

M. Richárd, Dózsa György út gázoló
Molnár Richárd a hírTV Riasztás című műsorának nyilkatkozott (korábbi felvétel).
Vágólapra másolva!
Újabb börtönbüntetésre számíthat a Dózsa György úti baleset elsőfokon elítélt vádlottja, Molnár Richárd. A Központi Nyomozó Főügyészség most korrupciós bűncselekményekkel vádolja két társával együtt - hangzik el a hírTV ma esti Riasztás című műsorában. A bűnügyi magazin szerkesztői összegyűjtötték, az elmúlt 25 évben milyen bűncselekményeket és szabálysértéseket követett el Molnár - olvasható a Magyar Nemzet cikkében.
Vágólapra másolva!

Sajtóértesülések szerint a férfi már 1995-ben is többször megfordult a Pesti Központi Kerületi Bíróságon. A kétezres évek elején négy évre ítélték kábítószerrel való visszaélés miatt, és többször kapott felfüggesztett börtön- és pénzbüntetést garázdaság miatt. Molnárt a kecskeméti maffiaperként elhíresült büntetőeljárásban is elmarasztalták.

1999. április 19-én bomba robbant Szentendrén, a Cinke utcában. A célszemély, Csüllög Zsigmond túlélte az alvilági merényletet, mint ahogy Radnai László, a fővárosi alvilág legerősebb embere is élve úszta meg a 90-es évek puskaporos éveit. 2004. augusztus 4-én délben az egyik kecskeméti bevásárlóközpontnál lévő benzinkút parkolójában kommandósok kapcsoltak le két autót: az egyikben hat fegyvert és több mint száz lőszert találtak. Pár perccel később a nemzetbiztonsági szakszolgálat rögzítette az egykori délszláv zsoldos, Szloboda Sztojanovics aggódó telefonhívását, melyben a Radnai-féle alvilági szervezet egyik magasrangú emberével beszélt.

A kecskeméti rendőri akció után a Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozói letartóztatták a csoport vezetőjét, Radnai Lászlót, valamint Mészáros Pétert, Csüllög Zsigmondot, Ferencsik Attilát és az akkor huszonhét éves Molnár Richárdot, akiket több szerbbel együtt már régóta megfigyeltek.

A vád szerint a Radnainak tartozó egyik autókereskedő vagyonát akarták megszerezni, az alvilági háborúhoz kellettek a fegyverek. Távcsöves puskák, Kalasnyikovok, Skorpió géppisztolyok és gránátok is érkeztek Szerbiából.

2006-ban Radnai László 12 évet, Molnár Richárd, a csoport erőembere, más források szerint katonája, katonai vezetője nyolc év fegyházat kapott bűnszervezet tagjaként elkövetett emberölés előkészülete, és fegyvercsempészet miatt.

Molnár Richárd a hírTV Riasztás című műsorának nyilkatkozott (korábbi felvétel). Forrás: Origo

- mondta Molnár Richárd a Riasztás riporterének.

Molnárt azonban nemsokára kábítószerrel való visszaélés, majd 2015-ben zsarolás miatt állították újra bíróság elé, bár ez utóbbi vád alól végül felmentették. Nem sokkal később viszont kapott még egy felfüggesztett büntetést garázdaság miatt. Két év múlva pedig, 2017 májusában karambolozott Budapesten a Dózsa György út és Kassák Lajos utca kereszteződésében. A frontális ütközést könnyebb sérülésekkel megúszta, a balesetben viszont meghalt egy 24 éves egyetemista fiú, és egy 37 éves kisgyerekes apa. A balesettel egyesítettek egy másik ügyet is: a vád szerint Molnár 2015 júniusában többször megütött és megrúgott egy kerékpárost, aki előtte ráütött az autója tetejére.

Molnár Richárdot a második vádpont alól bár felmentették, ám négy év fogházbüntetésre ítélték.

Molnár és ügyvédje enyhítésért, az ügyész súlyosításáért fellebbezett. Ha másodfokon jogerőssé válik az ítélet, Molnár Richárd soha többé nem ülhet volán mögé, legalábbis jogosítványa nem lesz.

Molnár Richárd tárgyalása a Pesti Központi Kerületi Bíróságon 2019.09.19-én. Fotó: Polyák Attila - Origo

A Dózsa György úti baleset előtt azonban az ügyészség szerint Molnár és társai újabb, ezúttal ismét súlyos bűncselekményeket követtek el.

- nyilatkozta Kovács Katalin, a Központi Nyomozó Főügyészség helyettes szóvivője. Molnár jelentkezett a vizsgára, de csak a látszat kedvéért. Közben ugyanis egy közvetítőn keresztül talált valakit, aki azt ígérte, hogy némi készpénzért cserébe kiállíttatja a sikeres utánképzésről szóló hamis iratot. Teltek múltak a hónapok, az ügyintéző azonban semmit nem tudott elérni. Igazából nem is akart mást, csak lehúzni Molnárt egy kis pénzzel, összesen 900 ezer forinttal, ugyanis azt hazudta, hogy a Dózsa György úti balesetet is el tudja sikálni.

A közvetítő tartott Molnártól, megpróbálta elsimítani az ügyet: bevállalta, hogy majd ő levizsgázik Molnár helyett. Végül ez sem történt meg.

- mondta Kovács Katalin Molnárról.

Összeroncsolódott személyautók egy buszmegállóban a fővárosi Dózsa György út és Kassák Lajos utca kereszteződésében 2017. május 15-én. A két karambolozó autó egyike a buszmegállóba csapódott, egy ember meghalt, kettő súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett. A balesetben összesen hatan sérültek meg, az egyik roncsból két embert kellett kivágniuk a tűzoltóknak. Forrás: MTI/Mihádák Zoltán

A Nemzeti Védelmi Szolgálat 2017. június 20-án, a Dózsa György úti baleset után egy hónappal indított nyomozást. A titkosszolgálati eszközökkel is folyó munka feltárta, hogy az ügynek nincs egyenruhás érintettje.

A Központi Nyomozó Főügyészség kötelesség megszegésére és hivatali helyzettel visszaélésre irányuló hivatali vesztegetés, közokirat-hamisítás és vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés bűntettével vádolja Molnárt és két társát.

Molnárnak az előkészítő ülésen 3 és fél évet fog ajánlani az ügyész, ha beismer és elfogadja a vádat.