Novák Katalin: A tudás szabadságot és hatalmat ad

SZALAI Zoltán; NOVÁK Katalin
Budapest, 2019. június 12. Szalai Zoltán, a Mathias Corvinus Collegium ügyvezető igazgatója, Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár és Tombor András, a Mathias Corvinus Collegium elnöke a kollégium diplomaosztó ünnepségén Budapesten 2019. június 12-én. MTI/Illyés Tibor
Vágólapra másolva!
A tudás kapukat nyit a világra, biztonságot, szabadságot és hatalmat ad – mondta Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára szerdán Budapesten, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) diplomaosztó ünnepségén.
Vágólapra másolva!

Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára azt hangoztatta,

a tudás egy olyan pont, közös érték, amely összeköti a generációkat.

A tudás szabadságot ad az embereknek, mert eldönthetik, mivel foglalkozzanak, hatalmat jelent, mert minél nagyobb a tudásuk, annál több dologról tudnak helyesen dönteni és útlevelet is jelent, lehetőséget ad a külföldi tanulásra, munkára. Érdemes felfedezni a világot, megtapasztalni, hogy máshonnan nézve milyen értékes az élet, amelyet Magyarországon lehet élni.

Novák Katalin arra biztatta a fiatalokat, merjenek szabadon, bátran dönteni a saját életükről, hallgassanak az ösztöneikre.

Szalai Zoltán, a Mathias Corvinus Collegium ügyvezető igazgatója, Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár és Tombor András, a Mathias Corvinus Collegium elnöke a kollégium diplomaosztó ünnepségén Budapesten 2019. június 12-én. Forrás: MTI/Illyés Tibor

A Mathias Corvinus Collegium egyetemi programjának célja, hogy a Kárpát-medencében a felsőoktatást kiegészítő, Nyugat-Európában már régóta eredményesen működő, magas színvonalú, iskolán kívüli képzési formát honosítson meg.

Az MCC-ben egyénre szabott oktatás keretei között kiemelkedően tehetséges diákokat támogatnak abban, hogy a bennük rejlő tehetséget – szociokulturális helyzetüktől függetlenül – a legnevesebb oktatók és tanárok segítségével kibontakoztathassák és kamatoztathassák. A kisközösségek és a nemzet iránt elkötelezett, azért tenni akaró, európai színvonalú szakmai ismeretekkel rendelkező fiatalokat szeretnének képezni és felelős értelmiséget nevelni.

Idén több mint 150 egyetemi hallgató vett részt az intézmény képzésén, közülük a tavaszi szemeszterben 35 diák fejezte be a szakirányos programot, 16-an pedig az arra épülő Vezetőképző Akadémiát végezték el.