Szijjártó Péter: A nemzet teljesítménye a helyi közösségek teljesítményéből áll össze

SZIJJÁRTÓ Péter
Tiszafüred, 2019. szeptember 18. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédet mond a megújuló belváros ünnepélyes alapkőletételén Tiszafüreden 2019. szeptember 18-án. A város 750 millió forint értékű pályázati támogatást nyert el, amelynek köszönhetően teljesen megújul a belvárosa, jelentős infrastrukturális és városképjavító fejlesztések valósulnak meg az elkövetkező évben. MTI/Czeglédi Zsolt
Vágólapra másolva!
A nemzet teljesítménye a helyi közösségek teljesítményéből áll össze, a magyar gazdaság, Magyarország megerősödésében a vidéki városok és közösségek egyre nagyobb szerepet játszottak az elmúlt években - mondta a külgazdasági és külügyminiszter szerdán Tiszafüreden, a 186 millió forintból épülő új piaccsarnok ünnepélyes alapkőletételén.
Vágólapra másolva!

Szijjártó Péter elmondta: nemcsak Tiszafüred, Magyarország is hosszú utat járt be az elmúlt években.
A korábban csőd szélén álló országot

ma már Európa egyik legsikeresebb államaként tartják számon.

Ma már a magyar gazdaság tudja felmutatni a leggyorsabb növekedési ütemet Európában, és 2019-ben elmondható, hogy az országban teljes foglalkoztatás van - közölte.

Az elmúlt öt évben Magyarország mindig megdöntötte az aktuális beruházási és exportrekordot, mára a megerősödő Közép-Európa részeként fontos szerepet játszik az egész kontinens jövőbeni versenyképességében - mondta.

Ehhez kellett minden magyar ember teljesítménye, szorgalma, áldozatvállalása és munkája. Továbbá azok a bátor vállalkozók, akik mindig meg merték hozni azokat a döntéseket, amelyek nyomán új munkahelyek jöttek létre Magyarországon - tette hozzá.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédet mond a megújuló belváros ünnepélyes alapkőletételén Tiszafüreden, szeptember 18-án Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A nemzet teljesítménye a helyi közösségek teljesítményéből áll össze,

a tiszafürediek is hozzájárultak ahhoz, hogy Magyarország az elmúlt években "igazi sikertörténetté válhatott"

- fogalmazott.

A miniszter azt mondta: a városvezetés profizmusa és a lakosok szorgalma együtt számos fejlesztés nyomán látványossá és láthatóvá vált. Példaként említette az út- és csatornahálózat fejlesztését, azt, hogy az ország legnagyobb kerékpároscentruma Tiszafüreden van, valamint az ivóvízminőséget javító programot.

Három fontos közintézmény energetikai korszerűsítése, fejlesztése történt meg; a Tisza-tó és Tiszafüred mára márkanév lett, a páratlan természeti szépség a legkedveltebb utazási központtá tette a várost és a Tisza-tavat - emelte ki.

Az ide látogatók számának növekedése új dimenziót nyithat a város fejlődésében,

ezért is jó döntés a szabadstrand megújítása 400 millió forintból. Fontos az itt élők életminőségének javítása is a város vezetői számára, ezért is lényeges, hogy új piaccsarnok jön létre 186 millió forintból, és megépül az új belváros - mondta Szijjártó Péter.

A fejlesztések nyomán Tiszafüred tovább erősödik, ami növeli a magyar gazdaság teljesítményét is, hiszen a turizmus stratégiai ágazat - közölte. Hozzátette: az elmúlt három évben töretlen volt a turizmus fejlődése Magyarországon.

Fazekas Sándor és F. Kovács Sándor fideszes országgyűlési képviselők, Ujvári Imre (Fidesz-KDNP) polgármester és Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a megújuló belváros ünnepélyes alapkőletételén Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Cél, hogy 2030-ra Magyarország Közép-Európa legvonzóbb turisztikai célpontja legyen - hangsúlyozta.
A magyar gazdaság megerősödésében a vidéki városok és közösségek egyre nagyobb szerepet játszottak az elmúlt években. Ezért is nagyon fontos szerepe van annak, hogy

a kormány és az önkormányzat szorosan együtt tudjon működni a helyi közösség és a nemzet érdekében.

A hangsúly az összefogáson, a nyugodt építkező együttműködésen van, a "nyugtalanság, feszültségek, a személyeskedés és a felesleges viták helyett" - fogalmazott.

Szijjártó Péter arra biztatta a jelenlevőket, hogy az októberi önkormányzati választásokon olyan képviselőket és polgármestereket válasszanak, akik az adott településen és településért élnek, ismerik a helyi adottságokat, kihívásokat, tisztában vannak a kezelési lehetőségükkel és készek az együttműködésre.

F. Kovács Sándor, a térség fideszes országgyűlési képviselője elmondta: Tiszafüred méltán nevezhető a Tisza-tó fővárosának, dinamikus a fejlődés a városban. Hozzátette:

a kormányzat minden segítséget megad a fejlődéshez.

Ujvári Imre (Fidesz-KDNP), Tiszafüred polgármestere közölte: 2014 előtt a polgármester és a jegyző csődbe vitte a várost. Négymilliárd forintos adósságcsapdában vergődött a város, amelyet a kormány átvállalt, és Tiszafüred így állhatott fejlődő pályára. Napjainkban hatmilliárd forintból valósultak meg, vagy vannak folyamatban fejlesztések - hangsúlyozta.