Spöttle: Brüsszel álláspontja az, hogy mindenkit be kell engedni

Svédország, migránsok, menekültek, bevándorlók
A group of migrants off an incoming train walk down a platform as they are accompanied by the police at the Swedish end of the bridge between Sweden and Denmark near Malmoe on November 12, 2015. The Swedish government on November 11, 2015 said it would temporarily reinstate border checks to deal with an unprecedented influx of migrants, making it the latest country in Europe's passport-free Schengen zone to tighten its borders over the crisis. AFP PHOTO / TT NEWS AGENCY / STIG-AKE JONSSON +++ SWEDEN OUT +++ (Photo by STIG-AKE JONSSON / TT NEWS AGENCY / AFP)
Vágólapra másolva!
Georg Spöttle, a Nézőpont Intézet elemzője szerint az Európai Néppártnak „égető” szüksége van a Fidesz-KDNP-re, mert ez a magyar politikai vonal megmutatja a valódi európai értékeket.
Vágólapra másolva!

Az elemző hétfőn az M1 aktuális csatorna Szemtől szembe című műsorában azt mondta, amíg Magyarországon nyíltan beszélnek a bevándorlásról, megmutatva annak valódi arcát,

Nyugat-Európában hazugságra építették fel a kampányt, és pozitív dolognak tüntették fel a migrációt.

Ha Európa biztonsági ellenőrzés nélkül, iskolázottságtól függetlenül minden migránst beenged, az állampolgárok életük végéig az adóikból fizetnék a bevándorlók szociális segélyét – közölte.
Hozzátette, a humanitárius vízum bevezetésével tanulatlan afrikaiak milliói érkeznének Európába, ha pedig a migránsvízumot valóban elkezdik kiadni például a nagykövetségeken,

olyanok is elindulnak majd, akik eddig nem is akartak.

Brüsszel álláspontja az, hogy mindenkit be kell engedni, ha pedig később kiderül, hogy mégsem jogosult valaki a védettségre, annak munka- vagy tanulói vízumot adnak, így próbálják őket integrálni a társadalomba – vélekedett Georg Spöttle.

Az elemző az MSZP-kongresszusán részt vevő Frans Timmermansszal kapcsolatban úgy fogalmazott, az Európai Bizottság alelnöke a saját politikáját tiporja lábbal, ha olyanokkal tárgyal, akik szocialistának vallják magukat, de a hatalomért összeállnak a Jobbikkal és az LMP-vel, miközben a támadáson kívül nincs pártprogramjuk, amellyel megnyerhetnék maguknak a szavazókat.
Spöttle egyetért azzal, hogy Bayer Zsolt – a Magyar Nemzet vezércikkírója – szerint Brüsszelnek kellene bocsánatot kérnie Magyarországtól és Európától.

Migránsok és őket kísérő rendőrök Svédországban Forrás: AFP/Stig-Ake Jonsson

Bayer Zsolt a lapban hétfőn megjelent vezércikkben úgy vélekedett, Jean-Claude Junckernek, az Európai Bizottság elnökének bocsánatot kellene kérnie a magyar miniszterelnöktől és minden európai polgártól. A szerző szerint

Juncker két politikai hibát is elkövetett.

Egyrészt annak ellenére vállalta el az Európai Bizottság elnökségét, hogy tudta, a britek ezt a lehető leghatározottabban ellenezték. „Ha ez csak egyetlen százaléknyit is hozzájárult a brexithez, akkor is történelmi bűnt követett el az elnök úr” – áll a cikkben. A másik hiba pedig az írás szerint az, hogy „Juncker minden sorsdöntő pillanatban, kivétel nélkül a migrációt pártoló erők mellé állt, így neki személyesen is komoly felelőssége van abban, ahogyan ma Európa kinéz”. A cikk szerint Junckernek ezek mellett jellem- és viselkedésbeli dolgokért is bocsánatot kellene kérnie.

Deák Dániel politológus, a Figyelő főmunkatársa az M1 műsorában arról beszélt,

a nyugat-európai politikusok próbálnak árnyaltabban fogalmazni, hogy ne legyen egyértelmű, milyen álláspontot képviselnek, de amikor cselekedni kell, egyértelművé válik, hogy a migrációt támogatják,

legalizálni akarják, és Európa gazdasági és demográfiai problémáit bevándorlással orvosolnák.
Brüsszel nem tesz semmit a határvédelemért – mondta, hozzátéve: az elmúlt négy év tapasztalata szerint csak a nemzetállamok tudnak hatékonyan fellépni az illegális bevándorlás ellen.
A politológus szerint az európai parlamenti választáson sorskérdés, hogy sikerül-e megreformálni az Európai Néppártot. A becslések szerint a Fidesz álláspontja többségbe kerülhet a néppártban, de ha továbbra is a liberális szárny marad erős, az Európai Néppárt uniós szinten történelmi mélypontot érhet el – vélekedett.