Varga Mihály: Hinni kell a magyarságban és önbizalommal kell tekinteni a jövő feladatai felé

Varga Mihály interjú
Vágólapra másolva!
Nekünk megadatott, amiért 1956 hősei harcoltak, hiszen ők szuverén, önálló és szabad Magyarországot akartak, magyar Magyarországot, amely független a birodalmaktól, kiáll magáért és sorsáról nem mások döntenek - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter, fideszes országgyűlési képviselő vasárnap Budapesten az 1956-os szabadságharc leverésének évfordulóján rendezett megemlékezésen.
Vágólapra másolva!

A KDNP II. és XVI. kerületi szervezete, a Tóth Ilonka Szülőházáért Alapítvány, valamint a Kertvárosi Helytörténeti és Emlékezet Központ által a II. kerületi Mansfeld Péter parkban rendezett megemlékezésen Varga Mihály hangsúlyozta:

Varga Mihály pénzügyminiszter Fotó: Hirling Bálint - Origo

Varga Mihály kiemelte:

Kijelentette, jövő tavasszal „nekünk is ki kell állni a szabad és erős nemzetek Európája mellett”.

Az 1956 hősei előtti főhajtással értékeinket tesszük ma is láthatóvá, ezekre és a nemzeti összefogásra alapozva léphetünk tovább, és tetteinkkel ma is olyan történelmet írhatunk, amelyre büszkén lehet majd visszatekinteni - fogalmazott.


A miniszter kifejtette:

amelyet az emberek a forradalom napjaiban már-már levetettek magukról”.

Most azok emléke előtt hajtunk fejet, akiknek áldozata hitet adott, a szabadság hitét, hogy egy nemzetnek a behódolás nem járható út, és az egyetlen lehetőség a független önrendelkezés – magyarázta.

Varga Mihály azt mondta: 1956. november 4-én hajnalban „33 év sötétség borult ránk”, a szovjet csapatok eltiporták a szabadságharcot, de a küzdelem célba ért, amikor Magyarország független állam lett.

A miniszter elmondta, hogy fontos ismerni áldozatainkat, ápolni kell az emléküket, mert ha tisztában vagyunk a múltunkkal, világos jelenben élhetünk és látható jövőt építhetünk.

Láng Zsolt: Fontos bemutatni a fiatal generációknak 1956 hőseit

Láng Zsolt II. kerületi polgármester azt mondta: Mansfeld Péter története mindenkihez közel áll, aki a rendszerváltás környékén „politikai tudatra ébredt”.

- mutatott rá.

Láng Zsolt, a II. kerület polgármestere Fotó: Szabó Balázs [origo]

Hozzátette: végig kell gondolni, mit tudunk tenni, hogy a hétköznapi hősök, mint Mansfeld Péter áldozata ne hiábavaló legyen, hanem a nemzet javát szolgálja.

Szatmáry László, a Tóth Ilonka Szülőházáért Alapítvány elnöke, XVI. kerületi képviselő arról beszélt, hogy a megemlékezés budai és pesti kerületek közös rendezvénye, így a Duna két oldalát „egy képzeletbeli híddal” kötik össze. A II. és XVI. kerület sokat tett a fiatal 1956-os mártírok emlékének megőrzéséért - közölte.
Mansfeld Péter (1941-1959) az 1956-os forradalmat követő megtorlások legfiatalabb áldozata, a „pesti srácok” egyike, a forradalom mártírja volt.