Már három gyanúsítottja van a Demszky-korszak metróbeszerzéseinek

4-es metró Alstom-szerelvény KÖZLEKEDÉSI ESZKÖZ KÖZLEKEDÉSI LÉTESÍTMÉNY M4-es metró mélyállomás metró metróállomás peron SZEMÉLY utas M4-es metró Budapest, 2014. október 18.
Utasok szállnak be a BKK 4-es metró vonalán közlekedő egyik Alstom-szerelvénybe a
Budapest, 2014. október 18. Utasok szállnak be a BKK 4-es metró vonalán közlekedő egyik Alstom-szerelvénybe a Keleti pályaudvari mélyállomáson. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba *************************** Kedves Felhasználó! Az Ön által most kiválasztott fénykép nem képezi az MTI fotókiadásának, valamint az MTVA fotóarchívumának szerves részét. A kép tartalmáért és a szövegért a fotó készítője vállalja a felelősséget.
Vágólapra másolva!
A PestiSrácok.hu hírportál értesülései szerint már három embert gyanúsítanak vesztegetéssel az Alstom metrókocsik beszerzésének ügyében, egy ellen pedig továbbra is nemzetközi elfogatóparancs van érvényben.
Vágólapra másolva!

A Pesti Srácok keddi cikkében azt írta, Costopulos Orestistől, a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) helyettes szóvivőjétől tudták meg, hogy Alstom-ügyben egy újabb embert hallgatott ki gyanúsítottként a KNYF, így már három terheltje van a büntetőeljárásnak.

A helyettes szóvivő tájékoztatása szerint mindhármukat bűnsegédként, gazdálkodó szervezet önálló intézkedésre jogosult dolgozója által kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés bűntettével gyanúsítják.

Egyikük sem közszereplő.

A helyettes szóvivő elmondta, hogy egy negyedik emberrel szemben továbbra is nemzetközi elfogatóparancs van érvényben. A nyomozásról annyit még elárult, hogy jogsegélykérelmeket bocsátottak ki, amelyek egy részére megérkezett a válasz. A nyomozás jelenlegi határideje július 3.

Forrás: MTI/Jászai Csaba

A nyomozó hatóság 2016 szeptemberében indított büntetőeljárást a 2-es és a 4-es metróvonalra 2006-ban beszerzett francia Alstom metrókocsik ügyében. Az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) tavaly februárban közzétett jelentése a 4-es metróberuházás kapcsán kötött Alstom-szerződésnél a teljes, 22,9 milliárd forintos támogatás visszatérítését javasolta, mivel a gyanú szerint a francia cég bennfentes információkhoz juthatott, és azt felhasználva módosította ajánlatát. Ebben az ügyben nemcsak Magyarországon, hanem Nagy-Britanniában is eljárások folynak.

A hírportállal Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője azt közölte, hogy az Alstom-üggyel párhuzamosan futó, ahhoz az OLAF-jelentés révén kapcsolódó 4-es metró-ügy nyomozásának határidejét szeptember 23-ig meghosszabbította a főügyészség. Gyanúsítottja nincs a büntetőeljárásnak. Az ügyben a 4-es metró beruházásához kapcsolódó építési és tanácsadási szerződéseket, valamint projektmenedzsmenttel kapcsolatos döntések jogszerűségét vizsgálják.