A migráció miatt egy év alatt 1,5 millióval nőtt az Unió lakossága

Vágólapra másolva!
Egy év alatt nagyjából 1,5 millióval bővült az Európai Unió lakossága, amely 2017. január 1-jén 511,8 millió volt a becslések szerint, a növekedés oka a pozitív migrációs egyenleg - derült ki az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat hétfői jelentéséből.
Vágólapra másolva!

A növekedés a migráció következménye

A lakosság számának emelkedését a hivatal egyértelműen a bevándorlás számlájára írta, tavaly ugyanis gyakorlatilag

nem volt természetes népességnövekedés, a mindössze 5,1 millió születésre ugyanannyi halálozás jutott.

Az unió legnépesebb tagállama továbbra is Németország 82,8 millió fővel, míg Franciaországban 67 millióan, az Egyesült Királyságban 65,8 millióan, Olaszországban pedig 60,6 millióan élnek. Ebben a négy országban él a 28 tagú EU lakosságának több mint fele.
A közzétett adatok szerint 18 tagországban bővült a népességszám 2016-ban, míg tízben - köztük Magyarországon - csökkent. A legnagyobb emelkedést Luxemburgban (+19,8 százalék) regisztrálták, a legnagyobb csökkenést pedig Litvániában (-14,2 százalék) jegyezték fel.

Magyarország lakossága 3,4 százalékkal csökkent egy év alatt, és az idei év elején 9,8 millió volt, ami az EU össznépességének mintegy 1,9 százalékát teszi ki.

Ezer lakosra 10 újszülött és 10 halál jut az Unióban

A születésszám valamelyest emelkedett 2015-höz képest, de ezer lakosra még mindig csak 10,0 újszülött jutott az unióban. A lakosságszámhoz viszonyítva a legtöbb gyerek Írországban, Svédországban és az Egyesült Királyságban született. A sereghajtók Olaszország, valamint Portugália, Görögország és Spanyolország voltak. A halálozási arány Írországban és Cipruson a legalacsonyabb, mindkét országban 6,4 haláleset jutott ezer lakosra. Ezer lakosra 10,0 haláleset jutott az unióban.

Ebből adódóan a legmagasabb természetes növekedési rátát Írország, Ciprus, és Luxemburg vezeti. A legmeredekebb természetes fogyás pedig Bulgáriában, Litvániában, Romániában és Magyarországon volt.