Jobban tanulnak a reggeliző gyerekek

Vágólapra másolva!
Minden második gyereknek súlyproblémái vannak: túl kövérek vagy túl soványak. A Szonda Ipsos étkezési szokásokat vizsgáló kutatásából egyértelműen kiderült, hogy sokkal jobban teljesítenek az iskolában azok, akik nem hagyják ki a reggelit. Az sem meglepő, hogy a kövér gyerekek többsége rendszeresen betér valamelyik gyorsétterembe.
Vágólapra másolva!

Az iskolás gyermekek csaknem fele küzd súlyproblémákkal, tehát vagy kövérek, vagy soványak - derül ki abból a felmérésből, amelyet a Szonda Ipsos végzett a Nagyra Növök Mozgalom megbízásából. A kutatás során az iskolások étkezési szokásait, valamint azt vizsgálták, hogy van-e összefüggés a reggelizés és a szellemi teljesítőképesség között. Ötszáz gyereket és szüleiket kérdezték arról, hogy mit szoktak enni, mennyi a testtömegindexük (a testtömegük és magasságuk aránya). Arra is kíváncsiak voltak, hogy az iskolások rendszeresen reggeliznek-e.

Az adatokból egyértelműen kiderült, hogy az elhízott gyerekek többsége rendszeresen eszik gyorséttermekben, pizzát, hamburgert, hot-dogot, és sokkal több állati eredetű zsírt - vajat, zsírt - fogyasztanak. Pluszsúlyt főként az alsós és a serdülőkorban lévő fiúk cipelnek magukon.

A felmérés - amely az "Egészséges reggeli" teszt" elnevezést kapta - arra is rámutat, hogy jobban teljesítenek az iskolában azok a gyerekek, akik reggeliznek. Ugyan jó eredménynek számít, hogy az iskolások 88 százaléka nem indul el otthonról üres gyomorral, de a Nagyra Növök Mozgalom szerint az lenne az ideális, ha ez az arány még nagyobb lenne.

A reggeli és a testsúly között egyértelmű összefüggés van: a rendszeresen reggeliző gyerekeknek általában nincsenek súlyproblémáik, nem túl soványak, és nem is híznak el. Jól megfigyelhető a fizikai, szellemi teljesítőképesség és a reggeli közötti összefüggés is. A felmérésből kiderül, hogy a rendszeresen reggeliző gyerekek 32 százaléka mindig éber és friss. Ugyanez az arány a rendszertelenül reggeliző kicsiknél 21, a sosem reggeliző iskolásoknál pedig 12 százalék, tehát akik nem esznek reggelit, kimutathatóan sokkal fáradékonyabbak. A Nagyra Növök Mozgalom felmérése tehát azt mutatja, hogy minél rendszeresebb a reggeli, annál jobb a gyerekek közérzete a nap folyamán.