Idén is az ELTE a legnépszerűbb

Vágólapra másolva!
A felsőoktatási intézmények rangsorát továbbra is az ELTE vezeti a Pécsi Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem előtt. A szakok listáját változatlanul a közgazdasági szak vezeti, alig megelőzve a jogász szakot.
Vágólapra másolva!

Idén is az ELTE a legnépszerűbb egyetem, oda jelentkezett a legtöbb felvételiző. A második és a harmadik helyen a Pécsi Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem áll. Látványosan előretört ugyanakkor az idei felvételi jelentkezések során a budapesti Semmelweis Egyetem. Az első helyre beadott jelentkezési lapok már évek óta az öt klasszikus tudományegyetem - ELTE, Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, Debreceni Egyetem, Miskolci Egyetem - dominanciájáról árulkodnak: ezek az intézmények a jelentkezők több mint egyharmadát vonzották. Az ELTE továbbra is igen nagy fölénnyel vezet, hiszen ide adta be a jelentkezési lapját az összes felvételizni szándékozó több mint egytizede.

Látványosan előretört a Semmelweis Egyetem, az immár nem csak az egyetemi orvosi karokat, hanem az egészségügyi főiskolai kart és a testnevelési és sporttudományi kart is magában foglaló intézmény közel ötezer jelentkezőjével a nyolcadik a rangsorban, beékelődve a hazai egyetemi, illetve főiskolai műszaki képzés központjainak számító Műegyetem és Budapesti Műszaki Főiskola közé.

A szakok listáját változatlanul a közgazdasági szak vezeti - noha idén jóval kevesebben választották, mint tavaly -, alig megelőzve a jogász szakot, míg a legnépszerűbb bölcsészképzés idén is a pszichológia - derül ki az Országos Felsőoktatási Felvételi iroda (OFI) elemzéséből.

Először szerepel a legnépszerűbb szakok toplistáján a főiskolai bűnügyi szak, amelyet az előző évhez képest idén több mint háromszáz jelentkezővel többen jelöltek meg első helyen, mint 2004-ben. A hagyományosan népszerű szakterületek, illetve szakcsoportok (jogász, bölcsész, orvosi) mellett néhány, az utóbbi években különösen kedvelt szakterület (közgazdasági, gazdálkodási, informatika, kommunikáció) stabilan tartja helyét a rangsorban.

A jogász szak hosszú évekig vezette a listát, 2003-ban és 2004-ben azonban a harmadik helyen volt. Népszerűsége azonban nem csökkent tovább, aminek köszönhetően idén már a második legnépszerűbb szaknak bizonyult, s a négyezres jelentkezői létszám gyakorlatilag megegyezik az első közgazdász szakéval. A gazdasági jellegű szakokkal szemben azonban egyértelmű népszerűség növekedést lehet kimutatni az egyetemi bölcsész szakok esetében.