Dolgozni kellett a segélyért Zsadányban

Vágólapra másolva!
Két helybeli nő szerint éveken keresztül ledolgoztatták a segélyt a rászorultakkal a Békés megyei Zsadányban. Az ügy a munkaügyi bíróságig jutott, ugyanis a nők feljelentették az önkormányzatot. A bíróság  ítéletét azonban, melyben elmarasztalták az önkormányzatot, mindkét fél másképp értelmezi, a polgármester szerint a bíróság nekik adott igazat. Az egyik asszony egyébként feljelentette az önkormányzat négy munkatársát hamis tanúzásért is, és ügyvédjével azt tervezi, hogy hivatali visszaélésért is feljelentést tesz.
Vágólapra másolva!

Éveken át ledolgoztatták a segélyt a rászorultakkal Zsadányban - állítja két helybeli nő. Szerintük a községben csak az kaphatott átmeneti segélyt, aki vállalta, hogy dolgozik érte. Állítólag 1000 forint segélyéért egy napot kellett dolgozni az önkormányzatnál. Az ügy a munkaügyi bíróságig jutott, ugyanis a nők feljelentették az önkormányzatot. A bíróság ítéletét azonban, melyben elmarasztalták az önkormányzatot, mindkét fél másképp értelmezi. Az asszonyok azt állítják, hogy mióta feljelentést tettek, bosszúból nem kapnak semmilyen segélyt.

Dudás Árpád, a község polgármestere az [origo]-nak elmondta, hogy szerinte a bíróság ítélete az önkormányzatra nézve kedvező volt, mert összességében az egyik feljelentő, Baráth Györgyné tartozik fizetni nekik, és nem ők a nőnek. A polgármester szerint Baráth Györgyné nem a feljelentés miatt nem kap segélyt, hanem mert kiderült, hogy a család anyagi helyzete időközben jelentősen javult, és ezért a szociális bizottság visszavonta a támogatást.

Dudás Árpád felhívta a figyelmet, hogy a megyei főügyész helyettese megvizsgálta az önkormányzat összes segélykifizetését, és mindet rendben lévőnek találta, egyetlen kivétellel. Az aggályosnak talált ügy egyébként éppen egy kifizetés elutasítása volt, Baráth Györgyné férjének. A polgármester szerint az egész ügy hátterében az áll, hogy "néhányan a saját hibájukból, a saját életvitelük miatt kerültek rossz helyzetbe, és ezért most engem hibáztatnak, mert én vagyok a polgármester".

Baráth Györgyné szerint a munkaügyi bíróság neki adott igazat, mert megállapították, hogy törvénytelen munkavégzés történt az önkormányzatnál. Baráth Györgyné úgy gondolja, hogy bosszúból nem kapnak most segélyt, pedig anyagi helyzetük ezt indokolná. Szerinte a polgármester azon állítása, hogy javult a helyzetük, mert a férje már dolgozik, feltételezésen alapul, és nem igaz. Az asszony egyébként feljelentette az önkormányzat négy munkatársát hamis tanúzásért is, és ügyvédjével azt tervezi, hogy hivatali visszaélésért is feljelentést tesz.