Eörsi István kilépett az SZDSZ-ből

Vágólapra másolva!
Eörsi István író, az SZDSZ Országos Tanácsának tagja és a párt egyik alapítója vasárnap közölte, hogy kilépett a Szabad Demokraták Szövetségéből, és erről levélben értesítette Kuncze Gábort, a párt elnökét.
Vágólapra másolva!

Eörsi István író közleménye szerint azt kifogásolta, hogy "az SZDSZ-ben a döntések szintjén formálissá vált a demokrácia." Fő indítéka azonban a kilépésre - mint írja - az volt, hogy Wekler Ferenc ügyvivő, parlamenti alelnök vissza nem térítendő költségvetési támogatásának ügyében "először a szabad demokraták történetében az ügyvivői testület arra az álláspontra helyezkedett, hogy a legalitás és a moralitás szférája egybeesik, vagyis ami törvényes, az egyben erkölcsös is". "Az utolsó ügyvivői testületi üléssel elkezdődött a párttörténet új korszaka, és ebben az új történetben már nem tudok részt venni" - közölte Eörsi István.

Az SZDSZ Ügyvivői Testülete kedden hallgatta meg Wekler Ferencet szőlészettel foglalkozó cégének állami támogatása ügyében. A testület úgy foglalt állást, hogy az ügyben törvénysértés nem történt, Wekler Ferenc csak "élt s nem visszaélt az adódó lehetőségekkel".

Legutóbb 2002 nyarán távozott a pártból az SZDSZ két alapítója: Kis János filozófus, aki 1991 novemberéig a párt elnöke volt és Hack Péter jogász, 1990-től 2002-ig szabad demokrata országgyűlési képviselő.

Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke az [origo]-nak nyilatkozva sajnálatosnak nevezte Eörsi István döntését. Azzal kapcsolatban, hogy Eörsi személyében már a harmadik alapító tag hagyja el a pártot, mert nem ért egyet annak irányvonalával, Kuncze közölte: lehetett volna azt az utat is választani, hogy megszavaztatják magukat az elnöki posztért, és győzelem esetén másfelé terelik a pártot, de mint mondta: "nem ezt az utat választották".

[origo]/MTI