Fidesz: Tornádóval akart csalni az SZDSZ

Vágólapra másolva!
A Fidesz fővárosi frakciója jogi lépéseket kíván tenni Demszky Gábor főpolgármester ellen. Az ellenzéki párt szerint Demszky pénteken tornádóval ijesztgette az embereket, hogy jobb eredményt érjen el az EP-választáson.
Vágólapra másolva!
A tornádós figyelmeztetés szövegehttp://www.budapest.hu/engine.aspx?page=news&artname=20040611-cikk-viharfelhivas

A Fidesz - Magyar Polgári Szövetség jogi szakértői vizsgálják, mit tehet a párt Demszky Gábor tornádó-fenyegetése ügyében. A Fidesz szerint választási csalás szándékával, alaptalanul ijesztette meg Demszky a budapestieket azzal, hogy tornádó lesz péntek délután. Kupper András, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője szerint Demszkynek az volt az érdeke, hogy minél kevesebben menjenek el szavazni. Úgy véli, hogy az alacsony támogatottságú SZDSZ-nek kedvezett volna, ha kevesen mennek el, mert akkor az SZDSZ-es szavazatok százalékos arányban többet jelentettek volna. A tornádóról szóló bejelentés tehát a választók elijesztését szolgálta a szavazóhelyiségektől.

Szerda kora este hatalmas vihar tört Budapestre, egy ember életét vesztette, és jelentős anyagi kár is keletkezett. Demszky Gábor főpolgármester, az SZDSZ EP-listájának vezetője péntek reggel egy nyilatkozatot adott ki, melyben arra kérte a budapestieket, hogy délután ne menjenek ki az utcára, ne parkoljanak fa alatt, mert tornádó lehet. Délutánra azonban nyoma sem volt tornádónak, és az Országos Meteorológiai Szolgálat közölte, hogy tornádót csak érkezése előtt 1-2 órával lehet előre jelezni, tehát Demszky mindenképpen alaptalanul ígért forgószelet reggel. Demszky Gábor kora délután közölte, hogy nem ő adta ki a Főpolgármesteri Hivatal Sajtóirodája által terjesztett felhívást. A Fidesz szerint "mint világossá vált, önös politikai érdektől vezérelve próbálta - sikertelenül - gyengíteni a fővárosi polgárok 2004. június 13-ai szavazási hajlandóságát".

Kupper András, a Fővárosi Közgyűlés Fidesz frakciójának vezetője ugyanakkor érzékeltette, hogy a csalási kísérlet nem sikerült. A részvétel Budapesten jóval az országos átlag fölötti volt, és a Fidesz több szavazatot kapott, mint 2002 őszén.