Bűnszervezet-gyanú a debreceni vagyonkezelőnél

Vágólapra másolva!
Bűnszervezetben való részvétel gyanúja is felmerült a debreceni vagyonkezelő működésével kapcsolatban - áll abban a Népszabadság által ismertetett levélben, amelyet a város volt főkapitánya írt a Hajdú-Bihar megyei helyettes főügyésznek. Sutka Sándor tavaly szeptemberi levelében azt állítja, hogy a rendőrség gyanúja szerint a bűnös tevékenységet maga a debreceni polgármester koordinálta.
Vágólapra másolva!

A ma már nyugdíjas Sutka Sándor dandártábornok 2003 szeptemberében keltezett levele szerint a Cívis Holding ügyében titkos nyomozás folyt, melynek keretében telefonlehallgatásra, és leplezett meghallgatásra is sor került. A volt debreceni főkapitány úgy véli, megalapozott gyanú merült fel, hogy a Cívis Holdingban döntési joggal rendelkező személyek egymás tevékenységéről tudva, azt segítve, közösen több alkalommal elkövették a vesztegetés, a befolyással üzérkedés, a sikkasztás, a csalás, a hűtlen kezelés bűntettét - írja a Népszabadság.

A nyugdíjas rendőrkapitány szerint "felmerült annak a megalapozott gyanúja is, hogy a célszemélyek bűnös tevékenységének koordinálását Debrecen polgármestere, Kósa Lajos végzi. A feldolgozott személyek esetében felmerül a bűnszervezetben való részvétek gyanúja is" - áll a lap által ismertetett levélben. A dandártábornok szerint büntetőjogi eljárás alá kell vonni a város polgármesterét, és mivel a rendőrségnek nincs hatásköre a mentelmi joggal rendelkező politikus elleni nyomozásra, javasolta, hogy a Központi Ügyészségi Nyomozóhivatal folytassa az eljárást.

A rendőrség hűtlen kezelés és magánokirat-hamisítás miatt nyomoz a Cívis Holding több beruházásával kapcsolatban. Az MSZP hétfőn egy sajtótájékoztatón azt közölte: az összes debreceni vagyont kezelő igazgatóságában számos, olyan személy kapott helyet, akik a Fideszhez és Kósa Lajos polgármesterhez köthetőek. A párt szerint ezek az igazgatósági tagok saját cégeiknek adtak komoly megbízásokat - írja a Népszabadság.