Újabb vizsgálat a szegedi rákkezelés ügyben

Vágólapra másolva!
Vizsgálják a Szegedi Tudományegyetemen, hogy ki térítse meg az egyetem klinikáján alkalmazott kezelés költségeit, melyet olyan készítménnyel végeztek, ami még nincs törzskönyvezve a betegség első fázisára. Az már korábban kiderült, hogy a kezelést végző orvos nem követett el törvénysértést, jelenleg az ügy pénzügyi vonatkozásait vizsgálják.
Vágólapra másolva!
Törvényes volt a szegedi rákkezelés/itthon/20040325torvenyes.html

Vizsgálatot indít a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) annak eldöntésére, hogy ki térítse meg az egyetem onkoterápiás klinikáján egyes daganatos betegeknél alkalmazott kezelés költségeit - jelentette be Szabó Gábor rektor kedden. A vizsgálatra az SZTE Állam- és Jogtudományi Kara oktatóit kéri fel - mondta a rektor. Hozzátette: nem tudja, hogy egyáltalán meg kell-e téríteni a klinika költségeit, de ha igen, tisztázni kell, ki fizet az egyetemnek: a beteg, a gyógyszer gyártója, forgalmazója, vagy az Országos Egészségbiztosítási Pénztár. "A történet nagyon nagy károkat okozott a Szegedi Tudományegyetemnek" - jelentette ki sajtótájékoztatóján Szabó Gábor.

A rektor ugyanakkor elmondta, hogy a kezeléseket végző Thurzó László professzor hazai és nemzetközi tekintélyű onkológus, akinek a szakmai hozzáértése megkérdőjelezhetetlen. A professzor ellen indított vizsgálat azzal az eredménnyel zárult, hogy a kezelés szakmailag és etikailag megalapozott volt - tette hozzá.

A klinikán három, első fázisban lévő vastagbél-daganatos beteget kezelnek olyan készítménnyel, amelyet a betegségnek erre fázisára még nem törzskönyveztek Magyarországon, s az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) sem támogatja, csak áttétes stádiumban. A kezelésekért az ügy nyilvánosságra kerüléséig alkalmanként 200 ezer forintot kellett a betegeknek fizetniük. Utóbb már ingyenesen kezelték őket, és a klinika vezetője úgy nyilatkozott, hogy a pénzt visszafizetik a betegeknek.