Nem fogadták el a közszolgálati tv és rádió beszámolóját

Vágólapra másolva!
A parlament költségvetési bizottsága nem találta általános vitára alkalmasnak szerdán a Magyar Rádió Közalapítvány és a Magyar Televízió Közalapítvány egyéves tevékenységéről szóló országgyűlési beszámolót. A Duna Televíziót felügyelő Hungária Televízió Közalapítvány jelentését ugyanakkor támogatták.
Vágólapra másolva!

A parlament költségvetési bizottsága 15 nem szavazattal, 5 tartózkodás mellett döntött úgy, hogy nem tartja általános vitára alkalmasnak a Magyar Rádió Közalapítvány 2002. április 1. és 2003. március 27. közötti tevékenységét áttekintő beszámolót. Az ugyanilyen tartalmú országgyűlési határozati javaslatot azonban támogatták a képviselők.

Czeglédi László, a kuratórium elnöke elmondta, hogy nehéz volt elkészíteni a beszámolót, ez az időszak volt ugyanis az, amikor a testület elnöksége mindössze négy tagból állt; a grémium csak 2002. június 1-jével egészült ki.

Kovács Tibor (MSZP) sajnálatosnak, egyúttal szégyenletesnek nevezte, hogy egy közalapítvány tízmilliárd forintos nagyságrendű állami forrásokat használ fel, de nincs információ arra vonatkozóan, mire költötték el a pénzt. Kóródi Mária (SZDSZ) "felelőtlenség-halmaznak" tartja, hogy mindenki elhatárolódik az előző időszaktól, véleménye szerint a folyamatosság jegyében a kuratóriumnak a megbízása előtti időszakról is be kell számolnia.

"Nem vagyunk felelőtlenek" - mondta válaszában Czeglédi László, hozzátéve, hogy megkezdték a szerződések áttekintését és adott esetben nem fognak habozni, hogy döntéseket hozzanak. "A legnagyobb gondunk a bizonytalan finanszírozás" - mondta a kuratórium elnöke. Hozzátette: ha a támogatás nem kiszámítható, nem tudják feladataikat teljesíteni.

A bizottság a Hungária Televízió Közalapítvány 2002. évi beszámolójának támogatásáról, és az annak elfogadását javasoló határozati javaslatról egyhangú döntést hozott. Kisfalviné Ortutay Mária, a kuratórium elnöke elmondta, hogy a működési egyensúly helyreállt, a Duna Televízió műsoraira fordítható pénzügyi keret azonban kimerült. Kifejtette: bár a költségvetés átvállalta a készülékek üzemben tartási díját, annak összegét a 2001. évi szint alapján határozta meg, amikor a nézőknek csak alig kétharmada fizette be a díjat. Szijjártó Péter (Fidesz) szóvá tette, hogy a Duna Televízió 3 millió forintot kapott az uniós csatlakozással kapcsolatos tájékoztatásra, miközben az egyik kereskedelmi televízió valóságshow-ja ugyanerre a célra 9 millió forint támogatáshoz jutott. Kóródi Mária (SZDSZ) megjegyezte, hogy neki sem ízlése szerint való az említett műsor, azonban figyelembe kell venni a nézettségi adatokat.