Vágólapra másolva!
Az Országgyűlés költségvetési bizottsága szerdai ülésén módosító javaslat benyújtásáról döntött a 2002. évi zárszámadáshoz, amelynek értelmében a Magyar Televízió hatmilliárd forintos támogatást kapna, az idei költségvetés terhére. Az indoklás szerint a Magyar Televízió likviditási nehézségei már 2003 október végére csőddel fenyegető helyzetet teremthetnek.
Vágólapra másolva!

A költségvetési bizottság elfogadta a közmédiumok gazdálkodását ellenőrző albizottságának tájékoztatóját, amelyben szerepel, hogy az MTV Rt. évek óta gazdálkodási gondokkal küzd. Az albizottság tájékoztatójának megtárgyalásakor vita alakult ki arról, hogy az albizottság elnöke az elfogadott tájékoztatóhoz képest új változatot nyújtott be, mert a Pénzügyminisztérium képviselője utólag jelezte, hogy a tájékoztatóban szereplő áfatörvényre vonatkozó egyik kitétel nem harmonizál az uniós előírásokkal.

Az ellenzéki képviselők ragaszkodtak ahhoz, hogy az albizottság által elfogadott tájékoztatót vitassák meg. A vitában Balogh László (MDF) képviselő kérte, hogy hallgassák meg a Duna Televízió jelenlévő képviselőjét is. Azt javasolta, hogy a Duna TV, a Magyar Televízió és a Magyar Rádió finanszírozásával összefüggő problémákat egy csomagban vitassák meg.

A Duna Televízió képviseletében Szekeres László gazdasági alelnök elmondta, hogy évek óta kérnek kétmilliárd forint tőkepótlást és ebből 700 millió forint forgóeszköz finanszírozására kaptak támogatást. Hozzátette: továbbra is szeretnének egyszeri tőkejuttatásként a fennmaradó 1,3 milliárd forintot megkapni eszközfejlesztésre.

A bizottság az adókról, járulékokról és egyéb költségvetési befizetésekről szóló törvények módosításához beadott javaslatok közül nem támogatta azokat az indítványokat, amelyek az szja-kulcsok emelését tartalmazták.

A költségvetési bizottság támogatta a számvevőszéki bizottság indítványát az ÁSZ 2001. évi tevékenységéről szóló jelentés elfogadásáról szóló határozati javaslat módosításához adott be és amely szerint a Magyar Nemzeti Bank jegy- és érmekibocsátó tevékenységének az ÁSZ által történő ellenőrzése az európai uniós jogharmonizációjával összhangban időszerűtlenné vált.