Ragáts Imre az MTV elnöke

Vágólapra másolva!
Ragáts Imre, a Magyar Televízió kedden megválasztott elnöke egyelőre nem tervez személyi változásokat, legfontosabb feladatának a bizonytalan helyzetű köztévé stabilizálását és gazdálkodásának átláthatóvá tételét tartja. Az új elnök 2002 nyara óta az MTV ügyvezető alelnöke. Megválasztásával közel egy év után lett ismét elnöke a köztévének.
Vágólapra másolva!

A Magyar Televízió Rt. pártdelegáltakból és társadalmi szervezetek képviselőiből álló nagykuratóriuma kedd délután Ragáts Imrét választotta a köztévé elnökévé. A testület 21-6 arányban támogatta a jelöltet, miután a kuratóriumi elnökség egyhangúlag - 8-0 arányban - őt jelölte. Ragáts 2002 júliusa óta az MTV ügyvezető alelnöke. Megválasztásával közel egy év után lesz ismét elnöke a köztévének.

Az MTV elnökei 1990 óta/itthon/20030527azmtv.htmlAz MTV ügyvezetője a legesélyesebb az elnökségre/itthon/20030522ajelenlegi.html

Ragáts Imre megválasztása után közölte, hogy legfontosabb feladatának az MTV konszolidációját tekinti, így azt, hogy biztosítani tudja a köztévé működési feltételeit. Emellett a közpénzekből működő intézmény átláthatóságát emelte ki Ragáts feladatai között. Elmondta, hogy továbra is nyilvánosságra hozzák a nagyobb összegű szerződéseket. Arról viszont nem beszélt, hogy milyen új műsorokat tervez, illetve miket szeretne megszüntetni.

Arra a kérdésre, hogy milyen személyi változásokat tervez, nem kívánt válaszolni, de annyit hozzátett, nem akar egyelőre senkit sem lecserélni a fontosabb pozíciókból. Elmondta, hogy amennyiben lesz javaslata az új alelnökök személyére, akkor ezt jelzi a kuratórium elnökségének. Ragáts eddig alelnökként irányította az MTV-t, emellett a másik alelnök, Szenes Andrea mandátuma is lejár néhány héten belül, így hamarosan két alelnököt kell választani.

Czeglédi László, a kuratórium elnöke Ragáts Imre megválasztásának körülményeiről elmondta: fontosnak tartotta a kuratóriumi elnökség, hogy egységesen, ellenszavazat nélkül állítson jelöltet. Nem akarták ugyanis megosztani a nagykuratórium tagjait. Az MTV jövőjével kapcsolatban pedig azt közölte, hogy az intézmény függetlensége érdekében azt szeretnék elérni, hogy legyen a köztévének egy több évre elegendő pénzkerete, amelyből szabadon gazdálkodhat. Czeglédi szerint jelenleg egy évre 24-28 milliárd forintra volna szüksége a köztévének.

Forrás: ORIGO
Ragáts Imre Fotó: Barakonyi Szabolcs

Peták János MDF-es kurátor a választás után azt mondta, hogy a választási eljárás során először nem Ragáts mellett voksoltak a demokrata fórum által delegált kurátorok. Később azonban belátták, hogy akit támogatnak - az [origo] információi szerint Kósa-Somogyi Györgyöt - amellett nem fog kialakulni konszenzus. Ezért a demokrata fórum kurátorai egy kompromisszumos megoldás mellett döntöttek és választották végül ők is Ragátsot.

Kerekes Pál MDF-es kurátor elmondta: a Demokrata Fórum által delegált kuratóriumi tagok abból indultak ki, hogy meg kell választani a tévéelnököt. Kerekes szerint ugyanis nem tartották vállalhatónak, hogy "az MTV-t magára hagyják hónapokra, évekre". Az MDF-es kurátor szerint a harmadik szavazási forduló után egyértelművé vált, hogy Ragáts Imre jelenlegi ügyvezető alelnök az egyetlen olyan induló, aki mögé mind a nyolc kuratóriumi elnökségi tag felsorakozhat, mert hét éve dolgozik az MTV-ben, az előző kormányzati ciklus alatt került vezető pozícióba.

A konszenzusteremtő és türelmes politikai magatartás meghozta eredményét - mondta a Magyar Televízió elnökének megválasztása kapcsán Újhelyi István, szocialista médiapolitikus. Újhelyi kijelentette: hosszú, viharos éveket követően a kormányzati és ellenzéki pártok egyhangú és a társadalmi kurátorok nagyarányú támogatásával lett újra elnöke az intézménynek. A neheze a Magyar Televízió menedzsmentje számára most következik: rendbe kell tenni az intézmény napi működését és gazdálkodását, mindenekelőtt szem előtt tartva a közszolgálatiságot - fogalmazott.