Vágólapra másolva!
A Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság vizsgálja jelenleg azt a feljelentést, amelyet a Miniszterelnöki Hivatal közpénzügyi államtitkársága tett hűtlen kezelés gyanújával a Sportfolió Kht. korábbi ingatlanhasznosításai miatt. Feltételezések szerint sok száz millió forint kár származott a kht. "nem megfelelő gazdálkodása" miatt.
Vágólapra másolva!
Elrendelték a nyomozást az ISM ügyében/itthon/20021114elrendeltek.html

- A héten érkezett meg a Miniszterelnöki Hivatal feljelentése a Sportfolió Kht. korábbi ingatlanhasznosítása ügyében: jelenleg tanulmányozzuk a megkapott iratokat, és azután döntünk a nyomozás megindításáról vagy megtagadásáról - mondta az [origo]-nak az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság osztályvezetője, Papp Csaba alezredes. A feljelentést különösen nagy értékben elkövetett hűtlen kezelés gyanúja miatt tette a közpénzügyi államtitkárság egy Kincstári Vagyoni Igazgatóság által készített jelentés alapján.

- Tulajdonosi ellenőrzést rendeltünk el, amelynek során kiderült, hogy a Sportfolió nem megfelelően kezelte a rá bízott vagyont - mondta Szilvásy György, a sporttárca közigazgatási államtitkára, aki hozzátette: az anyagot továbbították a közpénzügyi államtitkársághoz, ahol megtették a feljelentést. Az államtitkár egy konkrét ügyet említett, egy első kerületi Aladár utcai ingatlan eladását, amely a szakértők szerint mintegy 200 millió forintos vagyoni hátrányt okozott az államnak.

Jelenleg egy, a Sportfolió Kht.-hoz is kapcsolódó ügyben folyik rendőrségi nyomozás: négymilliárd forintot költöttek a stadion-beléptetőrendszer kiépítésére, amely mindössze két stadionban tudtak felállítani a tervezett 38 helyett. Az ügynek egyelőre nincs gyanúsítottja.

Az előző kormány idején, az Ifjúsági és Sportminisztérium által létrehozott Sportfolió Kht. kezelésében van a legtöbb nagyértékű állami sportingatlan, így többek között a Népstadion és intézményei, a tatai edzőtábor, a felújított UTE-stadion, valamint számos első és másodosztályú futballcsapat pályája is a kht.-hez tartozik.