A szegediek a leginkább EU-pártiak

Vágólapra másolva!
A szegedi lakosok 84,3 százaléka támogatja Magyarország uniós csatlakozását - derül ki egy közvélemény-kutatásból. Ez az arány csaknem tíz százalékkal magasabb az országos átlagnál. A szegediek fele arra is számít, hogy a csatlakozást követően javulni fognak életkörülményeik.
Vágólapra másolva!

A szegedi lakosság körében 84,3 százalékos Magyarország uniós csatlakozásának támogatottsága - derül ki a MÚH Communications Intelligence Unit augusztusban és szeptemberben végzett közvélemény-kutatásából. Ez az arány a felmérés szerint csaknem tíz százalékkal magasabb az országos átlagnál. A Szeged környékén fekvő településeken azonban már nem olyan magas a támogatottság, mint a megyeszékhelyen: mindössze a lakosság 76 százaléka támogatja az integrációt.

A felmérésből az is kiderül, a szegediek a csatlakozás utáni országos, családi és egyéni kilátásokat illetően is optimistábbak azoknál, akik a város vonzáskörzetében élnek. Az életszínvonal javulására például a megkérdezettek 48 százaléka számít. Ez az arány szintén magasabb az országos átlagnál. A felmérés készítői megállapították, a Tisza-parti város lakossága az EU-tagságtól több helyi munkalehetőséget és hosszú távon a jövedelem vásárlóértékének növekedését remél. A közvélemény-kutatás szerint a megkérdezettek nagyobb része szakmai szempontból versenyképesnek tartja ugyan magát, de a csatlakozás után nem szeretne külföldön dolgozni.

A Csongrád Megyei Közgyűlés alelnöke, Botka László elmondta: a közvélemény-kutatás alapján egyértelmű, hogy Szegeden és környékén is kevés információval rendelkeznek az uniós csatlakozásról az emberek. Ezért januártól egységes, összefogott négypárti kampányt szeretnének indítani, amelyben ágazati szintre lebontva adnának konkrét információkat az uniós tagsággal kapcsolatos tudnivalókról. Az alelnök szerint ebbe a munkába bekapcsolják a civil szervezeteket, valamint a különböző jó szándékú, de önmagában kevésbé hatékony kezdeményezéseket is.