ORTT-vizsgálat a Pannon Rádió ellen

Vágólapra másolva!
A Pannon Rádió csütörtök délelőtti műsorában bejelentkező hang az Erzsébet hídi tüntetésen való részvételre buzdította a hallgatókat. Az ORTT vizsgálatot indít az ügyben. Franka Tibor, a Pannon Rádió szerkesztője a vizsgálat hírére reagálva az [origo]-nak elmondta: a rádió tegnapi helyszíni tudósítása a szent hírközlés jegyében történt. Franka minden más állítást rágalomnak minősített, ugyanakkor ismét kifogásolta, hogy munkatársukat előállította a rendőrség.
Vágólapra másolva!

Az ORTT vizsgálatot kezdeményezett a Pannon Rádió ellen, mert a rádió helyszíni tudósításában többször elhangzott, hogy a műsorvezetők minél több embert küldjenek az Erzsébet hídi blokád helyszínére.

Vékony Éva a médiahatóság szóvivője az [origo] kérdésére elmondta: a testület egyik tagja kezdeményezte a vizsgálatot. Bár a rádió néhány hallgatója szerint a Pannon már szerdai műsoraiban is foglalkozott azzal a kérdéssel, hogy mit tenne a kormány, ha megbénulna Budapest egy esetleges útlezárás következtében, az ORTT szóvivője elmondta: a vizsgálat nem terjed ki a rádió csütrtök előtti műsoraira.

Franka Tibor, a Pannon egyik szerkesztője az ORTT vizsgálatára reagálva kijelentette: "az a dolgunk, hogy tudósítsunk, így tegnap is csak a dolgunkat végeztük. Visszautasítjuk a rágalmakat és büszkék vagyunk arra, hogy a szent hírközlés érdekében jelen voltunk és beszámoltunk az eseményekről".

A rendőrség csütörtök délután szabadon engedte Verebes Károlyt, a rádió hírszerkesztőjét, aki a helyszínről tudósította az eseményeket. Verebest rendőrségi meghallgatás után engedték szabadon. A rádiónál úgy tudják, hogy a hírszerkesztő nem kíván panaszt tenni az ügyben.

Nem Verebes volt az egyetlen újságíró, akit elszállítottak a tüntetésről, azonban a rendőrség a vizsgálatok lezárulásáig a BRFK sajtóosztálya nem kívánt nyilatkozni arról, hogy miért állították elő a sajtó több munkatársát a csütörtöki megmozdulások során.