Lakásokkal üzletelt az önkormányzat

Vágólapra másolva!
Csalással és közokirat-hamisítással vádolja a rendőrség a Csongrád megyei Ópusztaszer vezetőit, miután bizonyítottnak tűnik, hogy a belvíz- és viharkárokra kapott állami támogatás egy részét nem arra használták, amire kapták. Az egykori polgármester szerint az önkormányzat egyik zsebéből a másikba pakolta a közel 18 millió forintot.
Vágólapra másolva!

Ópusztaszer egykori polgármester elismerte, hogy a jogsértésre ő hívta fel a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának figyelmét. Kecskeméti János hangsúlyozta: nem tett feljelentést, de már nem tudta elviselni, hogy Makra József, a település jelenlegi vezetője rossz hírét keltette, ezért egy feljegyzést juttatott el az illetékesekhez. Kecskeméti azt nehezményezte, hogy utódja a település eladósításával vádolta, ugyanakkor ő 30 milliós tartalékkal adta át hivatalát.

A feljegyzés rövidesen a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságon kötött ki, ahol megalapozottnak találták a vádakat.

A gazdaságvédelmi alosztály nyomozásának eddigi eredményei szerint Makra József polgármester Hoffmann Zoltán jegyző, valamint Varga Pál, az ad hoc bizottság elnöke felelős azért, hogy a belvíz- és viharkárokra kapott állami támogatást nem arra használta fel a hivatal, amire a törvény kötelezte. Az ópusztaszeriek ugyanis három lakást vásároltak Szegeden azzal az indokkal, hogy ide költöztetik a megrongálódott házak lakóit. Három idős hölgyet jelentettek be a panellakásokba, ám a szerződést valakik aláhamisították, az idős emberek pedig egyetlen percet sem töltöttek Szegeden. A lakásvásárlásra 1999 novemberében került sor, 2000 februárjában pedig már túl is adtak az ingatlanokon.

A település vezetői elismerték, hogy az adásvételből befolyt pénzt szociális kiadásokra fordították, ami törvénytelen. A polgármester szerint politikai indíttatású támadás érte őket. Kétségtelen, hogy a korábbi polgármester nyolcéves ténykedése alatt is kemény politikai csaták dúltak a település önkormányzatában.