A szocialisták is tudtak a kazetta-ügyről<br/>

Vágólapra másolva!
Keller László szocialista képviselő az RTL Klub Híradójának elismerte, hogy pártja is tudott a Torgyán-kazetta létezéséről, már két hónappal a botrány kirobbanása előtt. Ezzel háromra emelkedett a pártok száma, amelyeknek tudomása volt a megvesztegetésről.
Vágólapra másolva!

Deésy Géza, a kazetta-ügy folytán ismertté vált üzletember az RTL Klub Híradójának elmondta, hogy decemberben többször járt a Parlamentben, és ott tájékoztatott néhány politikust a kazetta létezéséről, ám ők szerinte nem tettek semmit.

Az RTL Klubnak Keller László is elismerte, hogy beszélt Deésyvel az ügyről. Keller később a legfőbb ügyészhez írt levelében bejelentést tett a tudomására jutott kisgazda visszaélésekről, ám a kazettáról nem tett említést. Ezt a szocialista képviselő azzal magyarázza, hogy jogi szakértőinek tanácsára cselekedett így.

Rogán Antal, Kövér kabinetfőnöke tegnap elismerte, hogy ő is találkozott Deésy Gézával. A vállalkozó feltehetőleg Kövér László pártelnököt kereste, de csak kabinetfőnökéig jutott el. Rogán azt nyilatkozta az ügyről, hogy a Fidesz nem foglalkozik feljelentésekkel, ráadásul kétes hírű üzletemberek állítólagos bizonyítékai alapján.

Deésy a kazetta-ügy koronatanúja. Ő volt az, aki felvételt készített egy megbeszélésen, amelyen a kazetta tanúsága szerint arról volt szó, hogy miként juttassanak el 3 és fél millió forintot Torgyán József fiának. Torgyán Attila a megbeszélésen részt vevők szavai szerint a pénzért cserébe közbenjárást ígért egy százmilliós nagyságrendű állami támogatáshoz. Torgyán Attila, akárcsak pártelnök apja, azt állítja, hogy szó sincs korrupcióról, senkitől nem fogadott el pénzt, és nem ígért közbenjárást sem. A kazettát apa és fia manipulációnak tartják. Többször emlékeztettek Deésy Géza múltjára, akit többször is elítéltek gazdasági bűncselekmények miatt. A kazetta kivizsgálása után az ügyészség nyomozást indított, amelyben Torgyán Attilát gyanúsítottként hallgatta ki.

Deésy Géza nyilatkozatát és a kazetta szövegét először a Népszava hozta nyilvánosságra. Az ügy februárban meglehetősen nehéz helyzetbe hozta Torgyán Józsefet és a botrányoktól hangos kisgazdapártot, így nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a pártelnök lemondjon miniszteri tisztségről. Ehhez hozzásegített Orbán Viktor miniszterelnök nyilatkozata is, aki egy reggeli rádióinterjúban közölte, hogy az ügynek mindenképpen súlyos következményei lesznek. Vagy a Torgyán családra, vagy az ügyet közlő Népszavára nézve.

Korábban:

(2001. március 30.)