Torgyán még a saját feleségét is kizárással fenyegette<br/>

Vágólapra másolva!
Molnár Róbert ma már független parlamenti képviselő 10 éven át dolgozott Torgyán József, a kisgazdapárt elnöke mellett. A Torgyánról és a kisgazdapártról szóló könyvében hirtelen haragú, akaratos embernek mutatja be a pártelnököt, akit hihetetlenül rossz emberismerőként ír le. Torgyán Molnár szerint bárkit maga mellé emelt, aki ígért valamit, tudományos fokozata volt, vagy nyelveket beszélt. Ugyanakkor nagyon gyorsan el is távolította ezeket az embereket. Torgyán akár egy beszédén belül is megváltoztatta véleményét, ha érdekei úgy kívánták, sőt az is előfordult, hogy mérgében még a feleségét is kizárással fenyegette meg.
Vágólapra másolva!

Molnár Róbert kisgazdapártból kilépett, független képviselő József és Bánk napján jelentette meg Az elnök embere voltam című könyvét. Ebben tíz év eseményeit írja le.

Molnár szerint mindig is volt a kisgazdapártnak Torgyán-ellenes szárnya, bár aki a pártelnök ellen szegült, azt hamar kizárták. Nem maradhatott bent a pártban az sem, aki magára haragította Torgyánné Cseh Máriát. Így távolították el például G. Nagyné Maczó Ágnest is.

A könyvben leírtak szerint Torgyán szereti a kényelmet, a jó autókat és ha szép titkárnők veszik körül. Torgyánné viszont egy alkalommal megtiltotta, hogy egy "szőke bombázó" is a külföldi delegáció tagja legyen.

Torgyán Molnár szerint hirtelen haragú, akaratos, hatalomcentrikus ember, aki céljai elérése érdekében semmilyen eszköztől nem riad vissza. Többször egy beszédén belül is egymásnak ellentmondó véleményt fogalmazott meg annak érdekében, hogy a szándékai szerint befolyásolja az embereket.

Molnár több olyan eseményről is beszámol könyvében, amikor Torgyán utasította őt: tartson szimpátiatüntetést vagy szervezzen közönséget egy nagygyűléshez. Molnár ilyenkor még a takarítónőt is bevonta a szervezésbe, a tüntetésre pedig maga által készített transzparenseket adott barátai kezébe.

Torgyán akár legközvetlenebb munkatársait, híveit is kizárással fenyegette, ha úgy látta: valaki rosszat tett. Egyszer még a saját feleségét is kizárással fenyegette. Torgyánt ugyanis 1992 márciusában az Egyesült Államokba hívták, ahol részt vett egy nagygyűlésen. A gyűlés napján délelőtt Torgyán lepihent, felesége, a tolmács és Molnár Róbert pedig vásárolni mentek. Torgyánra rázárták a szobaajtót, hadd pihenjen. Torgyánné Cseh Mária egy órát válogatott a bundák között egy üzletben, és nem vette észre a társaság, hogy elment az idő. A gyűlés kezdete előtt negyed órával még mindig az üzletben voltak. A gyűlés 3-kor elkezdődött, Molnárék pedig 3 után három perccel értek a szállodába. Molnár nem mert felmenni, Torgyánné és a tolmács nyitotta ki az ajtót, ahová bezárták a pártelnököt. "Már amikor a kulcsot a zárba dugták, hihetetlen hangorkán vette kezdetét. Kapaszkodniuk kellett az ajtófélfába, hogy el ne sodorja őket a vihar. Kaptak a 'csajok'! Marika a következő géppel Juditkával (a tolmács) együtt hazarepül! - ordította. Mindenki ki lesz zárva!" - áll Molnár könyvében.

Molnár Róbert sorsa Liebmann Katalin kizárásával pecsételődött meg. Torgyán ugyanis egy nem létező gödi határozat alapján záratta ki Liebmannt, Molnár pedig a sajtónak elismerte, hogy a gödi gyűlésen nem született határozat a kizárásról. Bernáth Varga Balázs pártfőtitkár viszont a jegyzőkönyv meghamisítására szólította fel Molnárt - áll a könyvben. Később Bernáth Varga azt nyilatkozta, hogy Molnár is megszavazta Liebmann kizárását. Molnár ekkor mindent elmondott a sajtónak, ezzel megpecsételte sorsát. Csúcs László kizárásakor négy kisgazda - Kiszely Katalin, Lányi Zsolt, Pápai Mihály és Molnár Róbert - is távozott a pártból.

[origo]

Ajánló:

Korábban:

(2001. március 19.)