Vágólapra másolva!
Friss erők váltják le éjszakára az eddig védekezőket a gátakon, akik újult erővel folytatják az árvíz elleni védekezést és a mentést a Tisza, valamint a Túr töltéseinél. A rendőrség folytatja a tiszai árvíz miatt kitelepített települések folyamatos ellenőrzését.
Vágólapra másolva!

Az árvíz az [origo] térképén

Orovecz István vezérőrnagy, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vészhelyzet-kezelési főigazgató-helyettese tájékoztatása szerint a gátaknál emberfeletti munkát végző mintegy tizenötezer ember, a vízügyi, a katasztrófavédelmi, a honvédségi, a határőrségi és a tűzoltó egységek, a helyi közerők, önkéntesek, karitatív szervezetek munkatársai váltják egymást, hogy mindig viszonylag pihent erő álljon rendelkezésre az árral szemben.

Fotó: Balogh László

Az elárasztott Hetefejercserje madártávlatból

- Eddig szerencsére nem fordult elő ilyen tragédia, jelentősebb baleset sem volt a térségben - hangsúlyozta. Azokat az evakuált falvakban maradtakat, akik őrzési és védelmi feladatokat látnak el, szükség esetén természetesen azonnal kivonják, ha a vízszint emelkedése azt indokolja.

A tábornok elmondta még, hogy a kitelepített községekből több esetben hoztak ki főleg idősebb embereket, akik mégis ott maradtak valamiért otthonukban. Szólt még arról, hogy a Túr sonkádi gátsuvadásainak környékét is fokozottan figyelemmel kísérik, nehogy a víz fenyegesse a környék településeit.

Fotó: Balogh László

Gergelyiugornya

A rendőrség is megszervezte éjszakára a tiszai árvíz miatt kitelepített települések folyamatos ellenőrzését. E falvakban mintegy száz rendőr teljesít majd szolgálatot, vigyáz a vagyontárgyakra. Motorcsónakokkal járják az érintett falvakat, és helikopterekről is állandó lesz a járőrözés.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság összevont mentőerőinek légiszekciója eddig húsz embert mentett ki helikopterekkel az elzárt településekről, Tákosról, Csarodáról, Gulácsról, Márokpapiból és Tarpától.

Az összevont mentőcsapat - amelyet a fővárosi tűzoltóság, a fővárosi polgári védelem, a légi rendészet és a magyar speciális mentők alkotnak, három géppel, két MI-2-es és egy MD-500-as helikopterrel végezte a légi mentést - három-három pilóta folyamatosan váltotta egymást.

Az evakuáláson kívül folyamatosan szállítottak ivóvizet és élelmiszereket a vízzel körülzárt területen dolgozó véderők számára, illetve azoknak az embereknek, akik a felhívás ellenére az otthonukban maradtak.

A kormány szesztilalmat rendelt el a védekezési övezetben.

(MTI)

Korábban:

(2001. március 8.)