Vágólapra másolva!
A Népszava információi szerint Fodor Lajos vezérezredesnek péntekig kell benyújtania a Budapesti Katonai Ügyészséghez azokat az okmányokat, amelyeknek alapján el lehet dönteni: Sásik László és Péter László ezredes követett-e el bűncselekményt, avagy sem. A pristinai magyar tábor első parancsnoka, Papp Gyula alezredes ügyében vizsgálódó ügyészek gyanúsítási listájára felkerült a háborús fosztogatás is.
Vágólapra másolva!

A Magyar Honvédség parancsnokának beadványából nem lehet következtetni arra, hogy Sásik és Péter ezredes valóban elmulasztotta-e a jelentési kötelezettséget és megsértette-e a szolgálati titkot. Amennyiben máig az ügyészség kézhez kapja a feljelentéskiegészítést, dr. Székely György tábornok, a szervezet vezetője eldönti: megtagadja vagy lefolytatja a honvéd tisztek ellen kezdeményezett nyomozati eljárást.

A Népszava értesülései szerint maguk a katonai ügyészek is kíváncsian várják, milyen terhelő dokumentumok kerülnek elő Sásik László humán főtiszt és Péter László, a honvédség médiafőtisztje ellen - akik a Szabó János honvédelmi miniszter által a Népszava ellen kezdeményezett sajtóperben igazolták: készült lista azokról a hivatásos katonákról, akik 1990 előtt politikai beosztásban dolgoztak.

Mint a Népszava megtudta, a katonai ügyészség másfél, két héten belül elkészíti Papp Gyula alezredes ügyében a vádemelési beadványt. Egy, a napokban történt meghallgatáson, ahol az alezredes gyanúsítási listája kibővült a "háborús fosztogatással", a védőügyvéd egyet nem értését jelezve, panasszal élt e vádpont ellen. Zeke László a Népszava kérdésére elmondta: "Magyarországon ilyen bűncselekményért ismereteim szerint az elmúlt száz évben senkit nem ítéltek el. A katonai igazságszolgáltatás csődje lenne, ha a külföldi és a hazai elismerést kivívott tisztet ezzel a váddal illetnék. Ha belegondolunk, több mint morbid a téglaguberálást háborús fosztogatásnak minősíteni."

A Népszava információi szerint a pristinai magyar katonai tábor területén vizsgálódó szakértők 4 ezer olyan téglát találtak, amely nem Magyarországon készült, illetve 100 méternyi vascsőnek nem derült ki az eredete. Az ügyészség erre alapozza gyanúját. Zeke László ügyvéd állítja: a tényeknek semmi közük a szándékosnak feltüntetett tolvajláshoz. Az eljáró ügyész egyébként a legutóbbi tanúmeghallgatáson "a nyomozás rendjének zavarásáért" 50 ezer forintra bírságolta Zeke László ügyvédet, aki ezt is megpanaszolta. Az alezredes jogi képviselője ugyanis pontatlannak találta az ügyész jegyzőkönyvvezetését.

(Népszava)