Nagy Tamás: tiszta ügy a gyáli földértékesítés<br/>

Vágólapra másolva!
Állok elébe az összes ellenem, illetve a földjeim eladásával kapcsolatos FVM-vizsgálatnak - válaszolta a Magyar Hírlap kérdésére Nagy Tamás. A Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetségének elnöke jelezte: valamivel több mint 400 ember járt jól azzal, hogy szerencsés helyre sorsolták a kilencvenes évek elején a földjeiket.
Vágólapra másolva!

Nagy Tamás és az általa vezetett, azóta részvénytársasággá alakult szövetkezet tagjai több száz millió forintos haszonnal adták el földjeiket az Auchan Magyarország Kft. számára - ezek az állítások szerepeltek a napokban megjelent sajtóinformációkban.

A cikkek, valamint az ügyről megjelent földművelésügyi és vidékfejlesztési minisztériumi közlemény Nagy Tamásnak felrója, hogy mivel több száz milliós haszonnal adott túl a gyáli földeken, ez nem fér össze agrár-érdekképviseleti tevékenységével.

Nagy Tamás ezzel szemben azt állítja, hogy négy évvel ezelőtti történeteket melegítettek fel, hiszen a földeket 1996-ban adták el, s nem csak az Auchannal kapcsolatba hozott területeket. Valamivel több mint 400 ember járt jól azzal, hogy szerencsés helyre sorsolták a kilencvenes évek elején a földjeiket, illetve azzal, hogy sikerült jól fizető vevőket találni, és megkötni velük az üzleteket - mondta. A sorsolást egyébként közjegyző előtt tartották, a szerencse döntötte el, kinek, hol jelölik ki a földterületét - érvelt.

Az Auchan mellett egyébként - és ezt az írások eddig nem említették - a Tesco és az Imperial is vásárolt földeket. Részletekről a vevőkkel kötött szerződés, üzleti titok miatt nem nyilatkozott Nagy, annyit azonban elárult, hogy volt olyan traktoros a szövetkezetben, akinek a földjét sikerült négyzetméterenként 10 ezer forintért eladni, s egyik délután 100 millió forinttal ment haza.

Ha lesz vizsgálat, nyugodtan mutatom be a 170 adás-vételi szerződést - utal Nagy arra a felvetésre, hogy tsz-elnökként 14 aranykorona érték járt volna neki, de végül 1500 aranykoronát szerzett. Nagy szerint ezeket az eredeti értékük négyszereséért, ötszöröséért vásárolta össze azoktól, akik nem tartottak rá igényt. Hangsúlyozta: nem földet, hanem csak annak értékét megtestesítő aranykoronát vásárolt. Ezekkel kapcsolatban minden dokumentum rendelkezésre áll, egyébként a fellebbezési határidők rég lejártak már, s a földhivatali bejegyzéseken is túl vannak - mondta.

Az agrártárcától az újság lapzártáig nem kapott választ arra, hogy Torgyán József miniszter valóban indít-e, s ha igen, mikor vizsgálatot az ügyben.

O. Horváth György

(Magyar Hirlap)

Ajánló:

Korábban:

(2000.06.05.)