Több mint kétmilliárd forintot ajánl Demján Sándor az expótelkekért<br/>

Vágólapra másolva!
A Népszava információi szerint Stumpf István kancelláriaminiszter előtt fekszik a 11 Duna-parti volt expótelek eladásáról elkészült, több mint kétmilliárd forintos szerződéstervezet. A vevő a Trigránit Rt., melynek elnöke, Demján Sándor egyben az új Nemzeti Színház építését elnyerő Arcadom Rt. résztulajdonosa is.
Vágólapra másolva!

Információink szerint elkészült a Petőfi híd és a Lágymányosi híd között fekvő 11 volt expótelek eladásáról szóló szerződéstervezet, amely jelenleg a Miniszterelnöki Hivatalban van Stumpf István kancelláriaminiszter jóváhagyására várva. A leendő vevő, a Dunasétány Székház Kft. (a West Endet építő Trigránit Rt. tulajdona) információink szerint jóval kétmilliárd forintot meghaladó vételárat kínál az államnak. A Trigránit Rt. elnöke Demján Sándor üzletember, aki az új Nemzeti Színház építésére kiírt
pályázat nyertesének, az Arcadom Rt.-nek résztulajdonosa.

Bálint Péter, az Arcadom Rt. vezérigazgatója a Népszavának elmondta, hogy a tervek szerint július 15-én kezdik meg az építkezést az új Nemzeti Színháznak helyet adó 9-es telken. Az építkezéssel azért kell nyár közepéig várni, mert május 15-én zárul az a pályázat, amelyet az Új Nemzeti Kht. írt ki a színház külső megjelenésének és környezetének módosítandó terveire. Bálint hozzátette, hogy megbízásuk csak a 9-es telekre szól, így nem tudja, mi lesz a Duna-parton haladó csepeli HÉV-vel és a színház környezetével. Az építkezést 2001. december 31-ig kell befejezni. Az Arcadom azt vállalta, hogy 2002-es árszinten áfa nélkül 6,7 milliárd forintért építi fel az épületet. Az árajánlat nem tartalmazza a színháztechnika és a belsőépítészeti rész költségeit, amelynek építését a beruházó cég pályáztat meg később.

Schwajda György, az új Nemzeti kormánybiztosa lapunk kérdésére elmondta, hogy a színház építésére vonatkozó nyílt közbeszerzési eljárásban olyan értékelőbizottság döntött, amelynek tagjai neves közgazdászok, építészek, jogászok, közbeszerzési szakértők voltak. A közbeszerzési törvény előírásai szerint az ajánlati felhívásban foglalt részszempontoknak és az azokhoz rendelt súlyszámoknak megfelelően az összességében legelőnyösebb ajánlatot fogadták el a szakértők.

(Népszava)