A Miniszterelnöki Hivatal elutasítóan reagált a Committee to Protect Journalists levelére<br/>

Vágólapra másolva!
A Miniszterelnöki Hivatal szerint a Committee to Protect Journalists nevű szervezet figyelmen kívül hagyta a sajtó elemi szabályait. Azt állítják: a szervezet tájékozatlan az ügyben, és olyan állításokat fogalmaz meg, amelyeket az érintettek is cáfolnak.
Vágólapra másolva!

"Rendkívül sajnálatos, hogy egy újságírók védelmére szerveződött bizottság véleménynyilvánításakor épp a sajtó elemi szabályait hagyja figyelmen kívül" - áll a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) közleményében, amelyben a Bizottság az Újságírók Védelméért (CPJ) nevű amerikai szervezet Orbán Viktor miniszterelnökhöz intézett levelére reagálnak.
A levélben a CPJ szorgalmazza az Élet és Irodalom szerkesztőségének helyet adó épület udvarán 1999. december 27-én végrehajtott kézigránátos támadás kivizsgálását.

"A CPJ nyilvánvalóan tendenciózus és így torz információkra támaszkodva olyan állításokat fogalmaz meg és kér számon, amelyeket az ügyben a legérintettebb, történetesen az ÉS szerkesztősége is cáfol" - áll a közleményben. A MeH emlékeztet arra, hogy Kovács Zoltán, az Élet és Irodalom főszerkesztője a hivatalhoz is elküldött nyilatkozatában kifejezetten hangsúlyozza, hogy nem látnak összefüggést a Fidesz, annak vezetői, valamint az ÉS szerkesztőség közötti pereskedés, illetve a szerkesztőség udvarán történt robbantás között.

"Kovács Zoltán a Népszabadság közlését cáfolva azt írja, hogy lapja nem kért védelmet semmiféle nemzetközi szervezettől, így a CPJ-től sem" - fogalmaz a MeH, hozzátéve: nehezen érthető, hogy a nem létező kérésre mégis miért hivatkoznak.

A Miniszterelnöki Hivatal arra is rámutat, hogy a CPJ levelében vizsgálatot követel, miközben a kézigránátos támadás ügyében a rendőrség nyomoz.

A dokumentum arra is kitér, hogy "a CPJ a magyar miniszterelnöknek írott levelét többek között az Egyesült Államok budapesti nagyköveteként tisztelt Donald M. Blinken úrnak is elküldi, miközben ezt a tisztet két éve már Peter Tufo úr látja el". "Talán elégséges csak ennyi tévedésre felhívni a figyelmet, hogy ebben az ügyben megkérdőjeleződjön a CPJ tájékozottsága" - zárul a Miniszterelnöki Hivatal közleménye.

A CPJ tiszteletbeli elnöke Walter Cronkite, vezetői között olyan tekintélyes tömegtájékoztatási személyiségek találhatók, mint Terry Anderson, Peter Arnett, Tom Brokaw és Dan Rather, illetve olyan közszereplők, mint Kati Marton, Richard Holbrooke amerikai ENSZ-nagykövet felesége.

Ajánló:

Az És oknyomozó riportja a Fidesz-székház eladásáról

Korábban:

(2000. január 5.)