Kiemelkedően sikeres évet tudhat maga mögött a 4iG

4iG
Illusztráció
Vágólapra másolva!
A 4iG Nyrt. 2022-ben megvalósított növekedési stratégiájának köszönhetően technológiai-infokommunikációs szolgáltatóvá fejlődött és Magyarország mellett a Nyugat-Balkán egyik meghatározó telekommunikációs szereplőjévé vált. A 4iG transzformációja jelentősen hozzájárult a bevételek és a vállalatcsoport jövedelemtermelő képességének ugrásszerű növekedéséhez és új rekordok eléréséhez.2022-ben 4iG Nyrt. IFRS szerinti konszolidált értékesítés nettó árbevétele 277,3 milliárd forint volt, EBITDA-ja meghaladta a 72 milliárd forintot.
Vágólapra másolva!

Az EBITDA-marzs a telekommunikációs szektor esetében kimagasló, 33,3 százalék volt, az EBITDA-arányos működési cash-flow a teljes csoportra vetítve 43,8 százalékot tett ki.

A csoport bevételeinek 72 százalékát, míg az EBITDA 90 százalékát a távközlési szegmensben működő leányvállalatok biztosították.

A vállalatcsoport 2022-ben is a hazai informatika domináns szereplője volt, megőrizve piacvezető informatikai rendszerintegrátor pozícióját.

A rendelkezésre álló előzetes pénzügyi információk alapján, valamint az egyedi hatások kiszűrésével a 4iG negyedéves gyorsjelentése kapcsán bemutatta, hogy milyen eredményességgel működhet a cégcsoport a Vodafone Magyarországgal együtt, amelynek többségi 51 százalékos tulajdonát a tárgyidőszak zárását követően vásárolta meg a társaság.

Illusztráció Forrás: Facebook/4iG

Amennyiben az akvizíció már 2022. januárjában megvalósul, a csoport pro-forma értékesítés nettó árbevétele meghaladja az 585 milliárd, míg EBITDA-ja megközelíti a 182 milliárd forintot. Az előzetes adatok alapján

a 4iG 2023-ban egyike lehet a legnagyobb forgalmú és legeredményesebben működő hazai vállalatoknak.

Kiemelkedően sikeres évet tudhat maga mögött a 4iG Nyrt. (4iG), amely 2022-ben jelentős átalakuláson ment keresztül. Amellett, hogy a tőkepiaci társaságnak sikerült megőriznie piacvezető informatikai rendszerintegrátor pozícióját Magyarországon, kulcsfontosságú akvizíciókat valósított meg a hazai- és a nyugat-balkáni távközlési szektorban. A csoport organikus növekedésének, valamint a végrehajtott akvizícióknak köszönhetően a 4iG technológiai-infokommunikációs vállalatcsoporttá fejlődött. A digitalizáció mellett a cégcsoport működési fókuszának kiszélesítése a távközlési szegmensre, a bevételek és jövedelmezőség átalakulása, továbbá az év során kötött stratégiai partnerségek – Rheinmetall, magyar állam - szilárd alapot biztosítanak a 4iG jövőbeli sikeres működéséhez.

A Vodafone Magyarország megvásárlásával a 4iG a második legnagyobb telekommunikációs cégcsoporttá vált Magyarországon,

ugyanakkor tovább bővítette kompetenciáit az informatika és az űripar területén.

A 4iG Nyrt. IFRS szerinti konszolidált értékesítés nettó árbevétele 2022-ben 277,3 milliárd forint volt, ami 196 százalékkal magasabb a 2021. évinél. A cégcsoport EBITDA-ja meghaladta a 72 milliárd forintot, ami 491 százalékos növekedés az előző évihez képest. (A normalizált proforma értékesítés nettó árbevétele 304,8 milliárd, míg a normalizált pro-forma EBITDA meghaladta volna a 82,8 milliárd forintot.)
A Cégcsoport tárgyidőszaki 21 milliárd Ft-os negatív adózott eredménye nem tükrözi a társaság valós működési teljesítményét, azok többségében az elmúlt évi akvizíciókhoz köthető egyszeri tételekből, vagy egyéb pénzkiáramlással nem járó értékcsökkenési leírásokból származnak. Ennek megfelelően a társaság 31,6 milliárd Ft-os pozitív működési cash-flow-val zárta az évet.