Ezekben az országokban támogatják leginkább az egyszer használatos műanyagok betiltását

water-pollution synthetics waste Horizontal
A scavenger paddles his wooden boat to collect plastic waste for recycling on the Citarum river choked with garbage and industrial waste, in Bandung, West Java province on June 26, 2019. - The river, one of the world's most polluted after decades of failed clean-up efforts, in 2018 was earmarked for revitalisation by Jakarta to make its water drinkable again by 2025. (Photo by Timur Matahari / AFP)
Vágólapra másolva!
Az egyszer használatos műanyagok kivezetésének kérdése már jó ideje napirenden van, és most nemzetközi megállapodás is születhet a szennyezés csökkentése érdekében. Egy felmérés megvizsgálta, a világ országainak lakosságai milyen mértékben támogatják az egyszer használatos műanyagok betiltását.
Vágólapra másolva!

Február 28-án, a kenyai Nairobiban kezdődik az ENSZ Környezetvédelmi Közgyűlésének ötödik ülése, melyen az is szóba fog kerülni, hogy a világ országai hogy tudnának egységesen fellépni a műanyagszennyezés ellen.

A tanácskozást megelőzően pedig az Ipsos végzett el egy felmérést, amelyből kiderül, az egyes országok mennyire támogatják az egyszer használatos műanyagok betiltását. Összességében az látszik, hogy a 28 vizsgált ország lakossága körében igen jelentős a tiltás támogatása.

Átlagosan a lakosság kétharmada egyetért vagy erősen egyetért azzal, hogy a lehető leghamarabb ki kellene vezetni az egyszer használatos műanyagokat.

Miként a Statista ábráján is látszik, Latin-Amerikában, illetve Kínában és Indiában is kiemelkedően magas a tiltás támogatása, míg az Egyesült Államokban csupán a megkérdezettek 55 százaléka értett egyet a kezdeményezéssel. Japánban viszont még az amerikainál is kisebb, mindössze 37 százalékos volt a betiltás támogatottsága. Az USA és Japán egyébként globálisan is az élvonalban van a műanyaghulladékok előállításában.

Az egyszer használatos műanyagok betiltásának támogatottsága az egyes országokban Forrás: Statista.com

A legnagyobb arányban Kolumbiában (89 százalék), Chilében (88 százalék), Kínában (84 százalék), valamint Indiában (83 százalék) értettek egyet a válaszadók az egyszer használatos műanyagok kivezetésével.

Utóbbi két ország volt egyébként 2019-ben a legnagyobb egyszer használatos műanyaghulladék-kibocsátó a világon.

Összességében tehát az látszik, hogy a világ országainak jelentős része támogatja a műanyagszennyezés csökkentését. Ezt támasztja alá, hogy a válaszadók átlagosan 88 százalékban nyilatkozták azt, hogy fontosnak tartják, hogy megállapodás szülessen a szennyezés visszaszorításáról.