Elindult Magyarország első virtuális tőkebefektetési piactere

Startup illusztráció
Vágólapra másolva!
Elindult Magyarország első virtuális tőkebefektetési piactere, amely kifejezetten azoknak az innovatív magyar startupoknak és cégeknek nyújt bemutatkozási lehetőséget, amelyek megoldást kínálnak a koronavírus-járvány okozta helyzetre, és segíthetik az ország gazdaságának újraindítását. Az Első Magyar Virtuális Tőkebefektetési Showroom (EMVITIS) felületén szakmai előszűrést követően közvetlenül a legnagyobb magyar tőkealapok és inkubátorházak befektetőihez juthatnak el a projektek gazdái. A hiánypótló digitális platformot már a közeljövőben tőzsdére tervezik vinni, hogy bárki részesülhessen az ország gazdasági talpra állásának sikeréből.
Vágólapra másolva!

Az EMVITIS célja, hogy legígéretesebb magyar startupokat összekösse azokkal a magyar befektetőkkel, akik a recesszió miatt most új, hosszú távon is ígéretes célt keresnek a pénzüknek.

Illusztráció Forrás: Shutterstock

A Singulab Egészségügyi Tőkebefektetési Inkubátorház és a Virtuális Egészségközpont Program (VEK) együttműködésében készült digitális felületen elsősorban a koronavírus-helyzet megoldását és az ország válságból való újjáépítését, illetve versenyképes fejlődését támogató, innovatív startupok, programok, projektek és cégek mutatkozhatnak be.

– hangsúlyozta Molnár Ferenc, az EMVITIS vezetője, hozzátéve, hogy kifejezetten olyan projekteket várnak, amelyek a smart city koncepciót, a fenntartható fejlődést, illetve

az egészségügyi szektort érintő okos alkalmazásokon dolgoznak.

Illusztráció Forrás: Shutterstock

A virtuális piactéren szakmai előszűrést követően, már tőkebefektetésre ajánlott módon: akár önállóan, akár diverzifikált csomagokban (portfólióban) támogatva, lehetőség nyílik arra, hogy a jó befektetést kereső tőke, illetve egyéb források hatékonyan, olcsón, gyorsan és eredményesen célba találhassanak.

A felületen szigorú titokvédelmi szabályokat alkalmaznak, a regisztráló vállalkozások elképzelései egy minősített szakmai inkubátor szűrőjén mennek át mielőtt a piactérre kerülnek.

A befektetésre megérett projektek a virtuális showroomban a legnagyobb magyarországi befektetési alapok és ágazat specifikus inkubátorházak befektetőinek mutathatják be projektjeiket.

Illusztráció Forrás: Shutterstock

A szakértői csapat, több tízmilliárd forintos tőkekihelyezési tapasztalattal bíró magyar tőkebefektetési szakértők, startupperek, informatikusok és mentorok alkotják, nemcsak a tőkéhez jutásban, hanem a megfelelő kapcsolatrendszer, valamint a projektek szakmai hátterének kialakításában is segíti a magyar startupokat.

– mondta Molnár Ferenc, az ötlet gazdája.

A showroomban már most több kiemelkedő minősített projekt van,

illetve számos további van az „előszobában" elbírálás alatt, amelyek közül a következő napokban tucatnyi kerülhet ki a piactérre. kezdetben csak a tőkebefektetési és üzletrész-vásárlási, vagy a szakmai befektetési célú vevőket céloznak meg, de már a közeljövőben tervezik az egész platform tőzsdére vitelét.