Mintegy 16 milliárd forintból támogatják a társadalmi vállalkozásokat

A Nógrádi Korona Szociális Szövetkezet munkatársai linzert készítenek Érsekvadkerten. A szövetkezet tizenegy, helyben élő, munkaerőpiaci szempontból hátrányos helyzetű embert foglalkoztat a gyártásában, amelyre teljes, 49,9 millió forintos támogatást nyer
A Nógrádi Korona Szociális Szövetkezet munkatársai linzert készítenek Érsekvadkerten. A szövetkezet tizenegy, helyben élő, munkaerőpiaci szempontból hátrányos helyzetű embert foglalkoztat a gyártásában, amelyre teljes, 49,9 millió forintos támogatást nyertek el a Társadalmi Megújulás Operatív Program pályázatán. http://www.uzletresz.hu/penzugy/20141230-javult-hazankban-a-nok-munkaeropiaci-helyzete.html
Vágólapra másolva!
További 15,9 milliárd forint uniós támogatást biztosítanak a 2014-2020 közötti ciklusban a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (Ginop) a társadalmi vállalkozások fejlesztésére.
Vágólapra másolva!

A felhívásra több mint 400 szervezettől 15 milliárd forintot lefedő projektötlet már be is érkezett - mondta Bodó Sándor, a Pénzügyminisztérium (PM) foglalkozáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkára a társadalmi vállalkozások nemzetközi konferenciáján és vásárán tartott előadásában.

A szociális foglalkoztatás területén 2016 óta 177 társadalmi vállalkozás 7,2 milliárd forint támogatásban részesült a Ginop által.

A szociális foglalkoztatásra további közel 16 milliárd forint támogatást biztosít a kormány 2020-ig Forrás: MTI/Komka Péter

Az államtitkár ismertette, hogy 2010-ben foglalkoztatási fordulat történt a magyar munkaerőpiacon.

A foglalkoztatottság jelenleg megközelíti a 4,5 milliót, szemben a nyolc évvel korábbi 3,7-3,8 millióval.

Hozzátette, hogy a növekedést jelentősen támogatták azok a programok is, amelyek az Európai Szociális Alap (ESZA) társfinanszírozásával indultak.

A szaktárca tájékoztatása szerint 2010-ben Európában több mint 14 millió ember dolgozott a szociális gazdaságban, civil és nonprofit szervezeteknél, valamint szövetkezetekben az unió tagállamainak munkaerőpiacain. Szintén 2010-ben Magyarországon a munkavállalók 4,7 százaléka dolgozott a szociális gazdaságban, 2015-ben ez az arány 5,6 százalékra nőtt, míg az EU tagállamaiban 6,5 százalékról 6,3 százalékra mérséklődött.