Tömegével keresik a szakmunkásokat a cégek

állásinterjú
Executives sitting at conference table, looking at man in foreground
Vágólapra másolva!
2017 utolsó hónapjaiban 17,4 százalékkal több új hirdetést adtak fel a cégek Magyarország vezető állásportálján, mint egy évvel ezelőtt ugyanebben az időszakban. Nem szűnik a szakmunkások és betanított munkások iránti igény, továbbra is ez a két kategória vezeti a hirdetői ranglistát.
Vágólapra másolva!

Az elmúlt negyedév minden hónapjában több mint 10 ezer új hirdetést adtak fel a cégek, ami 17,4 százalékos növekedés az előző év hasonló időszakához képest a Profession.hu tavalyi, negyedik negyedéves jelentése szerint, melyről a Tőzsdefórum.hu számol be. 2017-ben a Profession.hu állásportál több mint 800 ezer regisztrált álláskeresője 25 százalékkal több önéletrajzot töltött fel a rendszerbe, mint a tavalyi évben.

Állásinterjú Forrás: PhotoAlto/Eric Audras

Kategóriák szerinti bontást vizsgálva az utolsó negyedévben ugyanabban az 5 kategóriában keresték a legtöbb embert, mint az előző évben: 1. szakmunka, 2. fizikai, segéd-, és betanított munka, 3. gyártás és termelés, 4. értékesítés és kereskedelem, 5. mérnök. Még a sorrend is azonos volt.

Az egyetlen különbség a két év között azonban jelentős:

majdnem dupla annyi fizikai, segéd és betanított munkást és másfélszer annyi szakmunkást kerestek idén még az utolsó hónapokban is.

Éves szinten nézve ez a szám az előbbi esetében 77 százalék, míg a szakmunkás álláshirdetéseknél 33 százalék. A többi kategóriában is nőtt a hirdetések száma, egyedül cégvezető, menedzsment munkakörökbe kerestek kevesebb embert, mint előző évben.

2017 év végén Magyarországon betanított munkást és bolti eladót kerestek a legtöbben.

Tőlük csak kissé marad el a programozó, fejlesztő pozíció, ugyanakkor a top 10 leghirdetettebb munkakör között ez az egyetlen, aminél csökkent az állásajánlatok száma.

Jelentős csökkenés mutatkozott az egyetemi végzettséget megkövetelő hirdetések számában (17%) és nem volt olyan hirdetés, ami 10 évnél több szakmai tapasztalatot várt volna el a jelentkezőtől. Ugyanakkor közel kétszer több hirdetést adtak fel mindössze alapfokú, általános iskolai végzettség megjelölésével és

az állásajánlatok 38 százalékánál nem kértek semmilyen munkatapasztalatot,

vagy elegendő volt 1-3 év gyakorlat (40%) az adott munkakörben.