Kovács Árpád: Megfelelő bérek nélkül nincs fenntartható gazdasági fejlődés

Kovács Árpád, volt ÁSZ elnök, Magyar Nemzeti Vagyonkezelő, interjú
Vágólapra másolva!
A 2018-as költségvetés legnagyobb kockázata az, hogy az export nagy valószínűséggel nem fog tudni lépést tartani az import növekedésével, ennél kisebb kockázat a hazai össztermék, a GDP növekedési pályájának alakulása - nyilatkozta a Világgazdaságnak Kovács árpád, a Költségvetési Tanács (KT) elnöke.
Vágólapra másolva!

A lap hétfői számában megjelent interjúban a KT elnöke ugyanakkor hozzátette, hogy a kockázatok fedezésére elegendő a 200 milliárd forint feletti tartalék a költségvetésben.

Kifejtette, hogy az államháztartás hiánya rendben van, de az egyszeri tételek hatásának kiszűrésével számított strukturális egyenleg minden bizonnyal nem teljesül. Ezt a későbbiekben korrigálni kell majd, de

egyensúlyi kockázat nincs

- fűzte hozzá.

Kovács Árpád Fotó: Hajdú D. András [origo]

Kovács Árpád úgy véli, azok az erőfeszítések, amelyeket a kkv-szektor versenyképességére, hatékonyságára fordított az ország, lassabban fordulnak termőre, mint lehetséges lenne. Ezért is kérdés, hogy a jövő év ugrópontot jelent-e a tovább emelkedő pályának, vagy meg kell elégednünk szerényebb növekedéssel.

A KT elnöke a béremeléseket szükségesnek tartja a humántőke megtartása érdekében, és úgy véli, hogy még most sem versenyképesek a magyarországi bérek a nyugatiakkal.

A fenntartható gazdasági fejlődésünk feltétele a képzett munkaerő megfelelő bérezése

- jelentette ki Kovács Árpád a Világgazdaságnak.