Vásárlásra ajánlja a magyar államkötvényeket egy svájci nagybank

Vágólapra másolva!
Vételre ajánlja a magyar kötvényeket a Cresit Suisse, mondván, a Standard & Poor's hitelminősítő nem fogja "bóvli" kategóriába sorolni Magyarországot. A pénzintézet szerint ehhez az is kell, hogy a kormány hiteles költségvetéssel álljon elő 2011-re.
Vágólapra másolva!

A Credit Suisse szerint Magyarország elkerüli a leminősítést, ezért felülsúlyozásra ajánlja a magyar államkötvényeket - írja a Bloomberg.

"Ha, várakozásainknak megfelelően, a magyar kormány hamarosan hitelek intézkedési tervet ismertet a jövő évi GDP-arányos hiány 3 százalék alá szorítására, az ország el fogja kerülni a leminősítést az S&P-nél" - idézi a hírügynökség a svájci bank egyik elemzőjét.

A Standard & Poor's nemzetközi hitelminősítő július végén jelentette be, hogy az addigi stabilról negatívra rontotta Magyarországra érvényben tartott "BBB mínusz" adósbesorolásának kilátását, arra a véleményére hivatkozva, hogy "a kormány egyes intézkedései kedvezőtlenek lehetnek a magyar gazdaság középtávú makrokilátásaira". Akkori elemzésében az S&P e lépések között első helyre sorolta a pénzintézetekre kiróni tervezett adót, amelynek mértéke a hitelminősítő szerint középtávon ronthatja a bankrendszer tőkefelhajtó, és ezáltal hitelezési képességét is.

Két hete a cég újabb összesítésében azt írta: a magyar adósosztályzatra érvényes negatív kilátás a cég azon véleményét tükrözi, miszerint a kormány által kidolgozott konszolidációs terv "kulcsfontosságú alkotóelemei károsnak bizonyulhatnak" a magyar gazdaság középtávú növekedési kilátásai szempontjából, gyengítve a kormány képességét arra, hogy a közfinanszírozást fenntarthatóbb alapokra helyezze.

Magyarország szuverén adósságát a három legnagyobb hitelminősítő - a Standard & Poor's, a Moody's Investors Service, a Fitch Ratings - egyaránt a közepes befektetői sávban, de három különböző szinten tartja nyilván. Az S&P "BBB mínusz" osztályzatánál a Fitch egy fokozattal magasabb, "BBB", a Moody's még eggyel jobb, "Baa1" (a másik két cég metodikájában "BBB plusz"-nak megfelelő) besorolással listázza a magyar államadósságot.

A "BBB mínusz" a befektetési kategória alapszintje; ha a Standard & Poor's ezt a magyar besorolást rontja, azzal Magyarország ennél a cégnél elvesztené befektetésre ajánlott osztályzatát, vagy "bóvli" kategóriába kerülne.