Kivonul Magyarországról a Sláger tulajdonosa

Vágólapra másolva!
Kivonul Magyarországról a Sláger Rádiót működtető társaság tulajdonosa, az amerikai Emmis-csoport. Az eddigi sávjának elvesztése miatt szerda éjfélkor elhallgató zenei adó menedzsmentje a Roxyval tárgyalt, de a tulajdonosok a magyar piac elhagyásáról döntöttek.
Vágólapra másolva!

Kivonul Magyarországról a szerdáig a Sláger Rádiót működtető társaság amerikai tulajdonosa - közölte az itteni cég első embere az MTI-vel pénteken.

Megállapodás-közeli állapotban voltak arról, hogy a Roxy Rádió frekvenciáján adjanak műsort, amikor az Emmis-csoport bejelentette a kivonulást a magyar piacról - mondta Heal Edina, a Sláger Rádió Zrt. vezérigazgatója.

Az egykori Sláger csapatával keresi az együttműködés lehetőségét a Roxy Rádió - közölte Alexander Skvortsev, a főváros körzetében fogható adó ügyvezetője pénteken az MTI-vel az Emmis bejelentése után. Skvortsev azt mondta, várhatóan már a jövő hét elején találkoznak az egykori slágeresekkel, hogy megvizsgálják, miben tudnak együttműködni. Kedden derült ki, hogy a Sláger vezetői tárgyalnak a Roxyval utóbbi frekvenciájának kibérléséről vagy valamilyen más együttműködésről.

A Sláger Rádió 12 év után, szerda éjfélkor fejezte be rádióadását, miután az Econet-csoporthoz tartozó FM1 Konzorcium nyerte el a nagyobbik vételkörzetű, potenciálisan a lakosság 81 százalékát elérő országos kereskedelmi rádiós frekvenciát. Az október 28-i (mindkét korábbi koncesszió-birtokos által bíróságon megtámadott) ORTT-határozat a következő hét évre osztotta ki a két műsorszolgáltatási jogosultságot.

Már a döntés utáni napokban több médiainformáció jelent meg arról, hogy a Sláger és a Danubius rádiók tulajdonosai keresnek olyan fővárosi frekvenciát vagy rádióhálózatot, amelyen tovább sugározhatnának.

A Slágerrel hírbe hozott Rádió1 és a Roxy a múlt héten még cáfolta, hogy tárgyalnának, a Pont FM pár napja azt közölte, több vasat tartanak a tűzben, de a "legkevésbé" a Slágerrel tárgyalnak. Az [origo] már szerdán arról írt, hogy a zenei adó akár már csütörtöktől egy Budapesten és vonzáskörzetében fogható frekvencián jelentkezne, de végül nem született megállapodás a Roxy Rádióval.

Az Emmis-csoport november 18-i nyilatkozatában azt írta, hogy a frekvencia 1997-es elnyerése óta az Emmis és a Sláger csaknem 30 milliárd forintot fektetett a magyar gazdaságba, munkát adott a magyar munkavállalóinak, politikailag függetlenül és átláthatóan működött. Az Emmis szerint mindezen előnyök ellenére az ORTT a frekvenciákat "politikai pártoknak" adta - az egyiket az egyiknek, a másikat a másiknak.