Tovább csökkent a befektetési alapok vagyona

Vágólapra másolva!
Vágólapra másolva!

A szövetség tagjai által kezelt pénztárak és egyéb portfoliók növekedése miatt ugyanakkor az összes kezelt vagyon 1961,5 milliárd forintra emelkedett, ami 0,8 százalékkal magasabb az előző havinál.

Az év első kilenc hónapjában a befektetési alapok vagyona 14,7 százalékkal nőtt, míg az összes kezelt vagyon 27,5 százalékkal emelkedett 2002 decemberéhez képest. A befektetési alapok kétharmadát kitevő kötvényalapok havi csökkenése szeptemberben 0,3 százalékos volt, a hó végén vagyonuk 710 milliárd forintot tett ki.

Az erős tőzsde miatt csökkent a részvényalapok vagyona

Történelmi csúcson az OTP árfolyama/uzletinegyed/befektetes/20031008tortenelmi.html

A szeptemberben jellemzően 9 ezer pont fölött mozgó BUX index, illetve a külföldi tőzsdék jó eredményei érezhetően nyereségrealizálásra csábították a részvényalapok tulajdonosait, és ez a részvényalapok vagyonának 3 százalékos csökkenéséhez vezetett. A részvényalapok vagyona 80,2 milliárd forint volt szeptember végén, szemben az augusztus végi 82,66 milliárd forinttal.

Továbbra is népszerűek az ingatlanalapok, amelyek vagyona egy hónap alatt 14,2 százalékkal bővült, szeptember végére meghaladta a 60 milliárd forintot. A Bamosz értékelése szerint az ingatlanalapok az elmúlt időszakban mentesek voltak a jelentősebb árfolyamcsökkenésektől, ellenállóak voltak a kedvezőtlen pénzpiaci eseményekkel szemben is, és népszerűségüket láthatóan nem befolyásolták az elmúlt hetek ingatlanszövetkezetekkel kapcsolatos botrányai sem. Vagyonuk az év eleje óta csaknem a háromszorosára nőtt.

Lakáshitel-keresőhttp://origo.eco.hu/bank/hitel/hitel.phpVálassza ki a legjobb konstrukciót!

A Bamosz-tagok által kezelt összes vagyon 45 százalékát kitevő pénztárak és egyéb portfoliók értéke több mint 2 százalékkal emelkedett szeptemberben. A hó végén a pénztári vagyon 504 milliárd, az egyéb portfoliók vagyona 385 milliárd forintot tett ki. A tavaly december végi adatokhoz képest a pénztárak vagyona csaknem 64 százalékkal, az egyéb portfolióké pedig 27,5 százalékkal nőtt. A növekedés nagyrészt a pénzintézetek vagyonkezelési tevékenységének átszervezésével függ össze.