Vágólapra másolva!
A német hatóságok reményei szerint sikerült ellenőrzés alá vonni a Hollandiából kiindult baromfivész terjedését, ugyanis nincs jele, hogy a vírus az egyetlen megerősített németországi eset után tovább fertőzne az országban.
Vágólapra másolva!

Észak-Rajna-Vesztfáliában, egy holland határ menti farmon május 13-án erősítették meg a kór jelenlétét. A járvány február végén tört ki Hollandiában, ahol azóta 25,6 millió szárnyast pusztítottak el, a holland baromfiállomány mintegy negyedét. Időközben Belgiumban is észleltek megbetegedéseket.

A németországi Észak-Rajna-Vesztfália tartományban a hét végén meghalt egy élelmiszerellenőr, aki a tartomány egyik telepén kitört baromfipestis elhárításában működött közre. A halál hírét Barbel Höhn tartományi mezőgazdasági miniszter hétfőn megerősítette az ARD televízióban, de egyelőre nem hozta összefüggésbe a baromfivészt okozó vírussal. A férfi nem volt lázas, és tüdőgyulladás tüneteit sem észlelték rajta. Most azt vizsgálják, hogy allergiás lehetett-e a fertőtlenítő szerre.

Korábban egy holland állatorvos vesztette életét a baromfivésszel kapcsolatos megbetegedésben, bár állategészségügyi szakértők szerint a betegség az emberre közvetlenül nem veszélyes. Egyes kutatók szerint azonban a baromfivész kórokozója reakcióba léphet egyes influenzavírusokkal, és ez akár a spanyolnáthához hasonló járványt is elindíthat.

Megtalálja nálunk számítását?http://www1.gfk-wi.com/wi/p9191707/i.asp

A holland kormány több mint 200 millió euróra becsli a betegség ellenőrzésével és a baromfitartók kártérítésével kapcsolatos költségeket. A holland baromfiágazat 100 millió euró körüli kereskedelmi veszteségről beszél. Hollandia a világ negyedik baromfi- és legnagyobb tojásexportőre. A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a február végén kitört baromfivész összesen legkevesebb 70 millió euróba fog kerülni az uniónak.