Mégsem lopták a Holnapután sztoriját

Vágólapra másolva!
A bíróság elutasította annak a professzornak a követelését, aki azt állította, hogy a Holnapután készítői az ő regényéből vették a film alapötletét. A német bírónő szerint a két alkotás nem hasonlít.
Vágólapra másolva!

"A hollywoodi kasszasiker és Ubaldo di Benedetto 1993-ban megjelent Polar Day 9 című regénye teljesen különböző történetre épülnek" - szögezte le szerdán a kölni városi bíróság.

A film és a könyv is a közelgő jégkorszakról szól. A Holnapután azt mutatja be, mi történne, ha a természeti csapás bekövetkezne. A filmben a Föld meteorológiai rendszere egyik pillanatról a másikra borul fel. Hurrikánok, árvizek, szél- és hóviharok pusztítanak szerte a világon, a túlélők délre menekülnek.

Di Benedetto szerette volna elérni, hogy a film főcímében tüntessék fel, a Holnapután az ő Kyle Donner álnéven megjelent könyvén alapul.

A 77 éves professzor azt állította, hogy Roland Emmerich rendező részleteket lopott a regényéből a filmjéhez. A Harvard Egyetemen tanító író arra kérte a német terjesztőt, hogy az állítólagos forrás címét és szerzőjét tegyék közzé a mozikban. Azzal érvelt, hogy a könyvben és a filmben hasonló karakterek és események szerepelnek, például az északi sarki kutatóbázison játszódó jelenetek vagy a Mexikó felé menekeülő amerikaiakat mutató képsorok.

A Holnapután forgalmazója, a 20th Century Fox cég ügyvédje elmondta, hogy Emmerich nem ismerte Di Benedetto regényét.

Margarete Reske, az ügyeben eljáró bíró a tárgyalás végén kijelentette, hogy számos állítólagos hasonlóság egyszerűen nem is létezik.

A Dennis Quaid és Jake Gyllenhaal főszereplésével készült katasztrófafilm Amerikában 180 millió dollár bevételt hozott május 28-i bemutatója óta. A Holnapután-t csak Budapesten eddig több mint kétszázhúszezren látták.