A nőknél a Range Rover Evoque a bajnok

Range Rover Evoque
A Női Világ Év Autója-versenyt a Range Rover Evoque nyerte idén. A sportos SUV a 3-as BMW-t és az Audi Q3-ast előzte meg.

Tizenkét ország női szakújságírói is rendszeresen megválasztják saját Év autójukat, az idei versenyt a Range Rover Evoque nyerte. A nem túl nőies, kifejezetten sportos SUV az új BMW 3-as sorozatot, illetve az Audi Q3-ast előzte meg, vagyis úgy tűnik, hogy a zsűri tagjai erőteljesen a prémiumautók irányába húznak.

Fotó: Tuba Zoltán [origo]

A családi autók között nem talált legyőzőre a 3-as BMW, itt a Q3-as és a Ford Focus került még dobogóra. A legjobb luxusautó szintén az Evoque lett, a Jaguar XJ-t és az Audi A6-ost megelőzve. A sportkocsik között a Porsche 911-es nyert a Jaguar XKR és Mercedes-Benz SLK előtt, míg a kisautóknál a Honda Civic került az első helyre. Ebben a kategóriában a Volkswagen up! végzett a második, a Ford Fiesta a harmadik helyen.