Hatodik hellyel köszöntötte új szponzorát Talmácsi

A Moto2 géposztályban versenyző Talmácsi Gábor a hatodik helyen végzett vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság Cseh Nagydíján, Brnóban.

Forrás: Faster Management

A 16. helyről rajtoló Talmácsi Gábor remek teljesítményt nyújtott a futamon, az első kör végén már a nyolcadik volt, a végén pedig még a negyedik helyért is harcolt, de végül hatodikként haladt át a célvonalon, 41:58,739 perces időeredménnyel.

Ez volt Talmácsi első futama azóta, hogy új főtámogatója van. Mint azt korábban megírtuk, a Mol azért állt ki a magyar világbajnok mögül, mert csapata nem tudott dobogós helyezéseket garantálni. Nem sokkal a szakítás után a Hungrana Kft. lett a motoros főszponzora.

- Nagyon jó verseny volt, élveztem a motorozást. Debon nagyon kellemetlen ellenfél volt, egészen másfajta stílusban motorozik, mint én. Hatalmasakat fékez a kanyarok előtt. Több körön keresztül feltartott, de végül sikerült megelőznöm és a többiek után eredtem. Szerettem volna megfogni Simont és Cluzelt is, de az utolsó körben sehol nem tudtam elmenni mellettük. Köszönöm minden magyar szurkolónak a bíztatást, fantasztikus volt, amit idén is produkáltak - nyilatkozta Talmácsi a verseny után.

A Moto2-futamot egyébként Toni Elias nyerte (41:51,715) Takahasai Juki (41:54,027) és Andrea Iannone (41:54,674) előtt, a pontversenyt magabiztosan, 161 ponttal vezeti Elias, Talmácsi 62 ponttal a kilencedik.

A 125-ös kategóriában Nicolas Terol (43:49,303), Pol Espargaro (44:09,654), Esteve Rabat (44:09,858) motorozott a legjobban, a MotoGP-ben Jorge Lorenzo nyert (43:22,638) Daniel Pedrosa (43:28,132) és Casey Stoner (43:34,064) előtt.