Talmácsi a negyedik helyről rajtolhat

A pontversenyben éllovas, Apriliával versenyző Talmácsi Gábor a negyedik helyről rajtolhat a 125 köbcentis kategória versenyén a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei negyedik futamán, a sanghaji Kínai Nagydíjon.

Talmácsi, a Bancaja Aspar csapat magyar motorosa - a motogp.com internetes oldal szerint - ugyan a szombati időmérő edzés során javított pénteki idején, de 2:12.433 perces eredménye csak a negyedik pozícióhoz volt elegendő. Talmácsi csapatának tájékoztatása szerint ezúttal nem esett az eső, de magas páratartalom fogadta a versenyzőket. A reggeli szabadedzésen nem fordult igazán jól a kanyarokban "Talma" motorja, de ezen az időmérőre sikerült változtatni.

A kvalifikáció elején szaknyelven szólva kicsit kemény volt a magyar gépének hátulja, ezért kiment a boxba, ahol új gumikat kapott. A hátsó gumi viszont gyári hibás volt, pattogott és ütött a jobb oldala. Arra azonban már nem volt idő, hogy kicseréljék, így Talmácsinak így kellett a lehető legjobb teljesítményt nyújtania.

Az első helyről az olasz Mattia Pasini (Polaris World) rajtolhat majd vasárnap. A rajtsorrend két kvalifikáció alapján állt össze. "Összességében minden rendben, az alapbeállítások megvannak és holnap egy jó versenyre számítok" - nyilatkozott a szombati időmérő után Talmácsi. A világbajnokság másik állandó magyar résztvevője, Tóth Imre a 19 rajtkockát szerezte meg a 250 köbcentisek között. A királykategóriában a hétszeres világbajnok, az olasz Valentino Rossi vághat neki az első helyről a vasárnapi futamnak.