Szalayék Palikék elé vágtak a Dakaron

A Dakar ötödik szakasza egyetlen nagy szenzációval szolgált, kiesett a verseny ötszörös kamionos győztese, Csaguin. A magyarok szépen beértek a célba, csütörtökön a legkeményebb szakasz vár rájuk.

A Kis, Czeglédi és a Kristóf, Simon párosok kiesésével már csak két autós, két motoros és három kamionos magyar egység folytatta a Dakart tegnap. Közülük ezen a napon a megjavuló Opellel versenyző Szalay Balázs volt a leggyorsabb az autósoknál, aki az 52. helyen ért célba. Palikék ezúttal a 68. pozíciót szerezték meg. A motorosoknál konstans jól teljesítő Kátai Péter ezúttal 39. lett, Dési János a 66. helyen ért célba.

A kamionos egységek továbbra is remekelnek a 2007-es Dakaron: a Palik Racing Team kamionja Szaller Zoltán vezetésével szerdán a 39. helyen végzett. Szobi Balázsék is jól haladnak, annak ellenére, hogy Jobbágy Ákos, a Flex Dakar Team navigátora napok óta fejfájással, hasmenéssel és náthával küzd (szerdán a 44. helyen végeztek.) Darázsi Zsolt Laklóth Aladárral és Szalai Norberttel az oldalán 28. lett. A versenyzők úgy gondolják, már túl vannak a nehezén. "Nem szeretem ezeket a marokkói szakaszokat, olyan unalmasak! Csak megyünk és megyünk, a talaj teljesen köves, szétrázza az embert, szóval várom már a homokos részeket. A tegnapi dűnézést például nagyon élveztem, elakadás nélkül végigmentünk rajtuk" - mondta Szaller Zoltán a csütörtök reggeli rajt előtt.

A nagyoknál Carlos Sainz megnyerte az ötödik szakaszt, mellyel megszilárdította vezető helyét az összetettben. Peterhansel végre feltámadt és második lett, míg a harmadik helyre De Villiers ért be. A motorosoknál Esteve Pujol nyert, ezzel közelebb került az összetettben vezető, de a szakaszt második idővel teljesítő Comához. Cyril Despres lett a harmadik. A kamionoknál viszont hatalmas meglepetés történt, ugyanis az összetettben vezető, ötszörös Dakar-bajnok Csaguin a Kamaz műszaki hibája miatt kiesett. A szakaszt Stacey nyerte, aki ezzel az összetettben is vezet.

Forrás: [origo]

A hatodik szakasz sokak szerint a verseny legkeményebb szakasza lesz, mely alaposan megrostálhatja a mezőnyt. 817 km, ebből 394 km szelektív, ami igazi sivatag lesz, mély homokkal, dűnékkel, kietlen tájjal. Itt eldőlnek az erőviszonyok, éppen ezért minden magyar nagyon készült erre a szakaszra.

Eredmények, 5. szakasz: Uarzazate-Tan tan 768 km, 325 km gyorsasági: