Talmácsi csak a 15. helyről rajtolhat

Talmácsi Gábor mindössze három helyet tudott javítani a gyorsaságimotoros-világbajnokság Brit Nagydíján, így a 15. helyről várhatja a vasárnapi rajtot.

A Brit GP második időmérő edzésétől várta a magyar publikum a javulást pilótáinktól, de sajnos csak minimális előrelépés volt észlelhető. A kvalifikációt "természetesen" ismét Alvaro Bautista nyerte nagy fölénnyel. Öt pilóta kivételével (Lai, Iannone, Nieto, Di Meglio és Litjens) mindenki tudott javítani pénteki teljesítményén, Lai már az edzés első részében elesett motorjával, és nem is tudták a szerelők versenykész állapotba hozni Hondáját. A kvalifikáció első felének legfontosabb történése az volt, hogy Talmácsi Gábor a 15. helyre ugrott előre a 18.-ról.

Simone Corsi tudta először lázba hozni a publikumot, ugyanis egy ezredes különbséggel az élre tudott ugrani. Bautista természetesen nem hagyta magát és hamar visszavette a pole-t, méghozzá 0,4 mp-es különbséggel. Az utolsó tíz percben felpörögtek az események: Mika Kallio a második helyre jött fel, majd Sergio Gadea is javított, akárcsak csapattársa, Mattia Pasini. Talmácsi Gábor öt perccel a leintés előtt a 13. helyen tanyázott.

Az utolsó percekben Bautista nem bízta a véletlenre sikerét: folyamatosan gyorsulva őrizte az első helyet, és klasszishoz illően nyerte a kvalifikációt 0,35 mp-es előnnyel a finn Kallio előtt. A harmadik Pasini lett, aki szintén több mint három tizeddel maradt el az előtte állótól. Corsi lendülete kitartott a kvalifikáció végéig és sikerült megcsípnie az első sor végét.

A második sor elejére ismét két Aspar versenyző állhat fel holnap Gadea és Faubel személyében, Pesek hetedik lett Derbijével, Olive, Terol és a világbajnok Lüthi előtt. Talmácsi Gábor 1,1 mp-et tudott faragni tegnapi idején, de még így is több mint másfél másodperccel maradt el a győztes Bautistától. A 15. hely meglehetősen visszafogott eredmény, a magyar pilóta csak a csodában bízhat. Tóth Imre még szerényebben szerepelt, ugyanis csak a 31. helyet tudta hozni a 44 fős mezőnyből.

"Nagyon mérges vagyok magamra, hogy így elrontottam a második időmérőt. A motorom már sokkal jobb, mint pénteken volt, reális esélyem lett volna az ötödik rajtkockára - ehhez képest a negyedik sorból fogok indulni" - bosszankodott Talmácsi. "Nagyon nehéz volt akár egy tiszta kört is menni, a futóművet még mindig igazítanunk kell. A végén próbáltam Pesek után menni, de a féktávokon 'összeült' a motorom eleje és leszakadtam tőle" - értékelt Tóth.